Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erősödött a depresszióm, mit...

Erősödött a depresszióm, mit tehetnék orvos segítsége nélkül?

Figyelt kérdés
Már kezeltek depresszióval, de most csak márciusra kaptam időpontot a dokihoz. :( Mit tehetnék addig? Nagyon sokat gondolok a halálra, nincs kedvem kikelni az ágyból, kilépni a lakásból pedig kész gyötrelem. :(
2014. jan. 6. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs lehetőséged másik orvost választani? Felháborítónak tartom, hogy ilyen fontos esetben, mint a depresszió, hónapokkal később adnak időpontot. Ha tehetném, szívesen segítenék, de én sajnos nem értek ehhez, csak biztatni tudlak, hogy legyél erős és keress másik segítséget, ha kell, magánúton.
2014. jan. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, amit az első. Amikor ilyen helyzetben voltam, mint most te, akkor azonnali segítséget kértem. Magánúton, kölcsön kellett hozzá kérnem, de megérte! (Már a terápiám végefelé járok, de a mély depresszióból nagyon hamar sikerült kijönni, viszont ennél a terápia sokkal-sokkal többet segített! Nem csak a depresszióban, hanem az okok feltárásában és kezelésében is!)
2014. jan. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 S. Balázs ***** válasza:
Az orvos a depressziót csak tünetileg tudja kezelni, vegyszerrel. Egy jó pszichológus, vagy bárki, aki az elmédre és/vagy a lelkedre tud hatni, tud segíteni, hogy megoldd a problémát. Persze, ha már nagyon rosszul vagy, segíthet a tünetenyhítés, de ha megvan a reménysugár (az elmédben), a tünetek nagyon gyorsan és nagyon intenzíven tudnak csökkenni. A szimpla orvosi tünetelnyomást nem ajánlom, mert azzal csak magadat csapod be.
2014. jan. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha már kezeltek depresszióval, akkor elmehetsz gyógyszert iratni. Ahhoz nem kell ujabb időpont.
2014. jan. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!