Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió legyőzése egyedül....

Depresszió legyőzése egyedül. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta kicsit labilis vagyok érzelmileg, de eddig nem volt belőle különösebb problémám.

A szüleimmel nagyon rossz a viszonyom, hónapok óta nem találkoztam velük, és nem is szeretnék.

Apukám rendszeresen megütött, megalázott, lelkileg terrorizált, pici koromtól a mai napig, anyukám pedig ezidáig tétlenül nézte, most pedig át állt a pártjára.

Egyetemre járok egy olyan szakra, ami nehéz és nem érdekel, de a szüleim erre kényszerítettek. (Vagy ide, vagy nincs továbbtanulás)

A kollégiumban nagyon rossz körülmények közt élek, de még mindig jobb, mint otthon. Sokat vagyok egyedül, de legalább nyugalom van.

Egy hónapig külföldön voltam a barátomnál, ahová a szüleim nem akartak elengedni. (Nem a barátommal van a bajuk, csak féltek, hogy rájövök, hogy létezik egy normális élet is, ahol nem rúgnak belém minden nap, és túlságosan felbátorodom).

Mondtam anyunak, hogy visszamegyek a kollégiumba, ha vége a szünetnek, de haza nem amíg vizsgázok, mert nekem nyugalom kell. Anyu először kedves volt, hogy menjek, senki se fog bántani, meg semmi, de hallottam, ahogy apu a telefonba mondja anyunak, hogy ha hazamegyek, elintéz.

Anyu azt hiszi, még mindig külföldön vagyok, pedig már vasárnap hazajöttem, azóta lett egy sikeres vizsgám is.

Azt állítja, a vizsgámról hazudtam. Mikor mondtam neki, hogy nem szeretnék apuval találkozni, elkezdte, hogy hogy lehetek ilyen hazug, apunak az életben egy hangos szava hozzám nem volt, soha kezet rám nem emelt...Pedig anyut is megütötte.

Eddig a sulin és a családon kívül nem volt más problémám, de most depressziót állapítottak meg nálam.

Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy vagdosom magam, öngyilkos akarok lenni, meg hasonlók. Gyakran vannak ok nélküli hangulatingadozásaim, hirtelen rám jön a sírás, nem kötnek le azok a dolgok, amikben eddig örömömet leltem.

A másik problémám, hogy hallucinálok. Gyakrabban éjszaka, de előfordult már nappal is.

Hallok, látok, sőt érzek nem létező dolgokat.

Hallottam, ahogy az üres utcán valaki a nevemet kiabálja a távolból, egy hazafelé úton bokán rúgott a "semmi", halványodó fekete emberi alakok jelennek meg, majd tűnnek el a szemem előtt. Séta közben valami a kezem után kapott...

Egy barátnőm a kreativitást ajánlotta gyógykezelésként, és mivel ügyesen rajzolok, teli ragasztgattam színes pillangókkal a falat.

Napközben minden rendben volt, de kicsivel azután, hogy lefeküdtem aludni, ismét rám törtek a hallucinációk.

Hallottam, amint valaki belép az ajtón (képtelenség, hisz kulcsra zártam), léptek koppanása a padlón egyre közelebb és közelebb. Majd megállt az ágyam mellett, és nézett. Ugyanaz a nyomasztó követnek/figyelnek érzés, mint az utcán is.

Tegnap éjjel elöl hagytam a színes papírokat, hogy majd am folytatom a pillangókat. Éjszaka megint jött a rossz érzés, a zaj, amint valaki belép, majd olyan hang, mintha a papírokat dobálná, rakosgatná. Reggel azonban minden a helyén volt.

Máskor az üres szobából hallok női sírást.

Tudom, hogy mindez csak az idegi kimerültségnek köszönhető, de félek, a végén teljesen bekattanok.

A szüleim tudnak a problémáról, de mindent megtesznek azért, hogy az állapotom romoljon, és megbolonduljak. Pl akármit mondok anyukámnak, ami a múltban volt (nem kell nagy dolgokra gondolni, csak olyanokra, hogy a múlt hétvégén dolgozott, rendelt valamit egy koléganőjétől az Oriflameből) mindent letagad. Hogy ezek nem történtek meg, ő akkor otthon se volt, mi azon a hétvégén nem találkoztunk...(ami képtelenség, mert én 3 napot voltam otthon, ő pedig egy felett dolgozott, tehát otthon volt).

A barátommal távkapcsolatban élek, ő kint van Németországban, kéthetente találkozunk.

Nem merek neki beszélni erről, nehogy megijedjen, és elhagyjon. A tudat, hogy rá számíthatok az egyetlen, ami tartja bennem a lelket.

Sajnos még két hétig minden nap vizsgázom, és nagyon megerőltető. (A körülményekhez képest viszont meglepően jók az eredményem, eddig 5 sikeres vizsgám van, maximum pontos is)

A nagymamám megkért, hogy menjek hozzá a hétvégére, mert aggódik, hogy valami bajom esik, ha egyedül maradok a koliban hétvégére.

De félek, anyuék utánam jönnek oda, és bántani fognak. :(


Hogy tudnék normális életet élni?


20l


2014. jan. 9. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

Lelki út kell és személyes erő (hatalom, ami emberként megillet).


Nem depressziós vagy, az az antidepresszánsoktól lennél ha elkezdenéd szedni őket aztán letennéd, na azt az állapotot nevezhetjük depressziónak.


Neked sok olyan probléma van az életedben, amiből egy se kellene senkinek.


Erre azt dudod csinálni (szerintem ezt egyedül nem lehet) hogy tisztába kerülsz a világ igazi arcával, megtanulsz bízni magadban és élvezni az életet önmagad miatt, és persze egy ilyen spirituális út mellett a testedet is edzetté, erőssé teszed. Minderre vannak a harcművészetek.


Innentől fogva már nem külső tényező, személy fogja tartani benned a lalket, hanem a lelked fogja tartani a testedet, függetlenedhetsz a világtól, létezik út ami segíthet rajtad.


Egyébként hétvégén semmi sem történik egy koliban amitől félteni kéne, tehát ha úgy érzed nem lenne jó nagymamádhoz menni, akkor most ne menj.

2014. jan. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Szakértő állapított meg nálam depressziót, azért fogalmaztam én is így.

A nagymamám nem attól fél, hogy valaki bánt vagy valami, hanem hogy ártani fog nekem a teljes egyedüllét.

2014. jan. 9. 11:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak az elejét olvastam, de írom, amit gondolok... 21 évesen olyan mély depresszióban voltam, hogy amikor már egy hete az ágyból nem keltem fel (!), akkor valahogy összekapartam magam és bevánszorogtam a legközelebbi kórház pszichiátriájára. Antidepresszáns, rövidterápia. Azt hittem, minden ok, éltem tovább az életem, töretlenül "fejlődtem", családot alapítottam, amit akarsz.

Aztán az első kis fuvallatra összedőlt az én gondosan felépített életem! Mert a gyerekkorban olyan sebeket szereztem - sokkal komolyabbakat, mint valaha is hittem! - hogy nem tudtam rá normális életet építeni. Válás, aztán szembesültem azzal, hogy a gyerekemnek adom szépen tovább a saját bajaimat...

Nagyon fiatal vagy, ennyi idősen még könnyű kezelni. Fél-egy év terápiával egész életedre letudhatnád a cipelt problémáidat. (Ami az életed minden területére kihat, akár tudsz róla, akár nem!) Megtanulnád kezelni a szüleidet is. Szóval TERÁPIA! Én most a fél karomat adnám érte, ha huszonévesen jártam volna végig azt az utat, amit most, közel negyven évesen, az életem romjain kellett végigjárnom! Ne ess ebbe a hibába!

2014. jan. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Hallgass a 3-as válaszolóra, és beszélj egy pszichiáterrel, ő majd tudni fogja, mit kell tennie veled. Nem értem, miért akarnak téged a szüleid bántani? Ha így lenne, akkor nem taníttatnának. Fura ügy ez...

2014. jan. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A pszichiáterek nem értenek gyógyításhoz, terápia kell de nem gyógyszeres, mert az csak rombol!


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__5250..

2014. jan. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
de szar neked, hogy van barátod, tényleg...
2014. jan. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Kedves utolsó, kifejtenéd?

2014. jan. 10. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!