Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom?

Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz ezt kérdésbe foglalni,mivel még én magam sem tudom ezt a helyzetet kezelni. Régóta érzem úgy,hogy rejtegetnem kell,méghozzá nem is akármit. Az az érzésem,hogy szégyellem az egyébként normális "testfolyamataimat". Vagyis tulajdonképpen rejtegetnem kell a család elől a használt betéteket, éjjel megyek el vécére, hogy senki ne tudja meg. Persze tudom,hogy mindenki így működik de én valahogyan mégis szégyellem. Nem tudja valaki,hogy mi lehet a bajom? Van egyáltalán ennek neve? Szeretnék felkeresni egy pszichológust de félek,hogy a családom megtudná. Egyszer lebuktam a rejtegetéssel,de csak annyit mondtak,hogy elmebeteg vagyok. Igen,valóban nem normális de nem tudok ellene tenni. Kérlek,segítsetek!

2014. jan. 12. 13:13
 1/6 anonim válasza:
Elfelejtetted, hogy te is ember vagy.
2014. jan. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Más is van így. Volt olyan csajom, aki nem merte lehúzni a WC-t, mert az előszobában dolgozó kőműves meghallja.
2014. jan. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Na igen,ez is ismerős. Nekem már az teljes megsemmisülés ha látnak kijönni a mosdóból...
2014. jan. 13. 00:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de a családodnak igaza van, tényleg "elmebeteg" vagy. Mi a bajod a testeddel, hogy működik? A családod nem szól semmit, az a gáz, ha valaki nem húzza le a wc-t....

Tényleg kérj szakember segítséget, és beszéld meg anyukaddal....

2014. jan. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Joola ***** válasza:
dehogy vagy elmebeteg!! ha pedig ezt mondják még jobban bezárkózol, ez érthető. valószínűleg a családod sem kezeli jól a dolgot, ez pedig még inkább generálja benned a szorongást. szakember nem árthat, pusztán azért, hogy később ez ne forduljon súlyosabbra, ugyanis lesznek élethelyzetek amikor nem tudod megoldani, hogy senki ne vegyen észre semmit, és jó lenne, ha ezek a helyzetek nem váltanának ki belőled erős szorongást. kis mértékű diszkréció belefér a részedről a wc-re járás/betétcsere szempontjából, a gond akkor van, ha ez a szokás nagy mértékű szenvedést okoz neked.
2014. jan. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azért annyira nem súlyos a helyzet,csak éppen gátlásosabb vagyok másoknál.Szakember lehet,hogy sokat segítene,igazad van. Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. jan. 13. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!