Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen betegség?

Ez milyen betegség?

Figyelt kérdés

Mindig rettenetesen érzem magam vasárnap este, mert tudom hogy holnap iskolába kell menni. Ha meghallom görcsbe rándul a gyomrom és legszívesebben kiugranék az ablakon.. utálom azt a sok majmot akikkel össze vagyok zárva, beszólnak, lenéznek. Utálok bemenni, mert nincs olyan akivel egy hullámhosszon lennék. Néha hülyéskedek a többiekkel, de egyszerűen nem illek oda.

Általában egész nap csak bámulok ki a fejemből, néha olyannyira elbambulok, hogy homályosan kezdek látni és olyan mint ha egy másik dimenzióba lennék, furcsán kezdem el érzékelni a dolgokat. Bámulok ki a fejemből, ülök egy helybe lehajtott fejjel és szorongok. Ha valaki hozzám szól zavarban vagyok.

Sokszor csak úgy elfog egy félelem érzet, hogy mindenki engem néz, vagy röhögnek rajtam, főleg amikor tudom, hogy mások előtt kell beszélnem. Belül erős remegést érzek, a lábaim összegörnyednek, a szívem erősen kalapál, izzadok, a hideg ráz, nyugtalan vagyok és el akarok menekülni.

Sokszor meg feletkezek lényeges dolgokról, elhagyom a dolgaimat, a cuccaimat össze-vissza rakom.

Sokszor elmegyek utolsó óráról, vagy hetekig nem megyek inkább magamba ülök egy eldugott helyen és bambulok, magamba beszélek, sétálgatok.

A napom nagy részét a számítógép előtt töltöm el, semmi más nem érdekel, mert szar vagyok mindenben.

Béna vagyok a gyakorlati dolgokban, nem tudom megcsinálni azt amit mások, vagy csak nagyon bénán.

Képtelen vagyok rendesen kommunikálni másokkal, nem tudok kerek mondatokban beszélni és alig érthető monoton orrhangon beszélek.

Félek emberekkel találkozni, mert sokan átcsesztek, piszkáltak, azért mert ilyen fura vagyok. Van néhány barátom, de őket is elhanyagolom, inkább otthon tévézek, gépezek.

Hétvégente eljárok bulizgatni iszogatni, akkor valahogy nagyon felszabadultan indulok el, igazi embernek érzem magamat, de hétköznap nagyon rosszul érzem magam. Mintha beteg lennék.


Mi bajom van?

18/F


2014. jan. 12. 21:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát sokmindent leírtál.


"Sokszor csak úgy elfog egy félelem érzet, hogy mindenki engem néz, vagy röhögnek rajtam, főleg amikor tudom, hogy mások előtt kell beszélnem. Belül erős remegést érzek, a lábaim összegörnyednek, a szívem erősen kalapál, izzadok, a hideg ráz, nyugtalan vagyok és el akarok menekülni."

Ez a szorongás egyik fajtája, ha nagyon eldurvul, az szociális fóbia. De ettől nem kell félni, le kell küzdeni. Meg kell próbálnod emberek közé menni többször. Nincs más út, ha meg akarsz változni. Mi az, hogy nem vagy jó semmiben? Valamiben csak jó vagy! Keress magadnak valamit! Tudom könnyű, mondani. (tényleg tudom) 17f

2014. jan. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Nem tudom miért, engem a kérdésed egy 120 kg-os kövér nőre emlékeztet, aki sopánkodik, hogy hogy a pi- be tudtam így elhízni? Hisz ő sem egy nap alatt hízott meg? Tegnap is látta magát, meg tegnapelőtt is. És tett érte vagy ellene valamit? Ugye nem. Ahogy te sem. Itt az eredménye. Kezd el ma a változtatást. Ne holnap. Már ma ne faljál. És ne igyál!

2014. jan. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!