Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy a nővérem...

Normális, hogy a nővérem ilyeneket ír?

Figyelt kérdés

Tudom, nem szép dolog, hogy beleolvastam a naplójába, de őszintén szólva kicsit aggódom. És nem tudom, talán jogosan. Szerintetek mit tegyek? Szóljak a szüleinknek? Tuti kiakadnának... Egyszerűen fogalmam sincs, mit csináljak.


"2013.12.16. hétfő, 18:27


Kedves Naplóm.

Nem mentem ma suliba. Beteg vagyok. Azt hiszem.

Még sosem vágtam meg magam. Viszont számtalanszor eljátszottam már a gondolattal. Ahogy a jéghideg pengét mutató- és nagyujjam közé fogom. A másik kezem egyik ujjbegyét végighúzom az él mentén. Épp csak annyira, hogy hozzáérjen, épp csak érzem, a penge nagyon éles. Az ujjbegyem megáll a penge sarkánál, és ezután az az éles kis fémdarab elindul lefelé, vissza az ujjam irányába, végigfut a tenyeremen, a csuklómig.Az ér mentén halad tovább a karomon... de ezúttal nem csak érinti. Lassan behatol a bőröm alá felhasítva azt. Érzem, ahigy szétnyílik az egész alkarom. Egyre hosszabbra nyúlik ez a nyílás. Vér... Vörös vér csorog végig a bőrömön. Lassan kezd el csípni a hasadék, mintha fájna. De nem szorítom ökölbe a kezem, teljesen felesleges. Érezni akarom ezt a tüzet, ami egyre intenzívebben égeti a karomat. Lehunyom a szemem. A pengét elejtem, és csak arra koncentrálok, hogy egyenletesen vegyem a levegőt. Az oxigén szétárad az ereimben, ugyanilyen sebességgel halad bennük a parázs is. Fáj. Őrülten. De nem számít. Hiszen ezért csináltam. Mintha lebénultam volna. És észre sem vettem. Jéghidegek a kezeim. Teljesen lefagytak. Belül viszont egyre jobban égek. Tüzel az egész testem. Tűz és jég. Élet és halál. Az agyam egyre intenzívebben működik. Mintha egyszerre kitisztult volna. Minden szennytől mentessé vált. Nyugodt, mégsem állt le. Épo ellenkezőleg. Ez az egész apróságnak tűnik. Egy apró lételem. Amit a normális emberek nem értenek. Már nem érzem magam egy reménytelen, elveszett senkinek, sokkal több vagyok. Tisztán látom a világot és benne magamat is. Ahogy elérem az álmaimat. Boldog vagyok. Egy rövid ideig csak, de az vagyok. Míg a jég le nem győz teljesen. Egész testem egy jégcsap. Mégsem érzem, hogy fáznék. Ez így jó. Nem akarom felnyitni a szemem, mert akkor vissza kellene térnem abba a világba, ahol csak egy "reménytelen, elveszett senki" vagyok. Muszáj. Újra elkezd fájni a karom, de ez már sokkal kellemetlenebb az előző fájdalomnál. Ökölbe szorított kézzel próbálok enyhíteni rajta. Körmeimet belevésem a tenyerembe, amennyire csak lehetséges. Körülöttem vértócsa. Csak most kapok észbe. Elszorítom egy fehér ronggyal a sebet, de a vér még mindig csak jön. A rongy teljesen átázik. Mit tettem? Csak sírok és levegő után kapkodom. Nagyon lassan vagyok csak képes lenyugodni. Egy nagy lélegzetvétel után újra rámtör a zokogás, még erősebben. Semmire sen gondolok, csak bőgöm, mint egy idióta. Vérben, könnyek között, összekucorodva a hideg fürdőszobacsempén, egyedül egy olyan világban, ahol bárki valóra válthatja az álmait, bárki boldog lehet. Egy olyan világban, ahol semmi keresnivalóm.

Nagyjából ennyi. Nahát, ilyet is csak valami elmeroggyant, beteg ember képes leírni.. Főleg, hogy még soha az életben nem ártottam magamnak szándékosan."



2014. jan. 11. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
pánikbeteg
2014. jan. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem pánikbeteg, de valami depressziója meg szorongása van, az biztos. Közel állsz hozzá (a kérdésedből úgy tűnik, hogy így van)? Fontos, hogy érezze, hogy törődsz vele. Akinek van olyan ember, aki feltétel nélkül szereti, az könnyebben túl lesz ehhez hasonló epizódokon, de lehet, hogy pszichológus segítsége lesz szükséges ahhoz, hogy kiderüljön, hogy miért érzi reménytelen, elveszett senkinek magát, és hogy meg tudjon szabadulni ettől az érzéstől.
2014. jan. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
lehet csak kiírja magából a gondolatait, mindenkinek vannak rossz napjai, te meg elolvasod azt amihez valószínűleg semmi közöd..., ha az én kamaszkori verseimet olvastad volna valószínűleg a rendőrséget hívtad volna... én meg soha többé nem bíztam volna benned :D
2014. jan. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Eddig azt hittem, jó a kapcsolatunk, de most kicsit olyan, mintha alig ismerném... Megpróbálom éreztetni vele, mert én tényleg itt vagyok neki és leszek is mindig.

Utolsó, lehet hogy igazad van, de ha mégsem, és én semmit sem csinálok, akkor az gáz. Nem akarok egyszer csak arra eszmélni, hogy ... szöval értitek. :(

2014. jan. 11. 15:32
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
a tesód humános osztályba jár? mert marha jól ír. amúgy ez lehet hogy csak egy írásforma, és nem magáról ír. nézd meg a karját, ha van heg, akk pszhiomókus.
2014. jan. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nincsenek rajta hegek, legalábbis én nem vettem észre ilyesmit rajta. A naplójába is azt írta hogy még sosem vágta meg magát, oda meg azért csak nem kamuzik, szóval nem hiszem, hogy csinált volna ilyesmit. De akkor hogy képes így leírni magát az érzést? Mintha tényleg átélte volna vagy nem is tudom.

Egyébként spec. németre jár, és szerintem is nagyon jól ír :) de ha ez került szóba, mindig terelte a témát, azt hitte kamuzunk azzal hogy dicsérjük.

2014. jan. 11. 20:41
 7/7 anonim ***** válasza:

Hány éves?

Amúgy én is irkálok ilyeneket.

Tudod mi a különbség. Én ezt már csináltam.

Amióta egy barátom miatt abbahagytam, és meg akarom magam vágni, csak... leírom. Szóval lehet hogy csak a dühét írja ki magából, de ez akkor sem normális. A szüleiteknek még ne szólj, csak beszélgess vele.

2014. jan. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!