Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyre többször gondolok az...

Egyre többször gondolok az öngyilkosságra, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az életem romokban, már évek óta megrekedtem. Nem tudom, mit akarok magammal kezdeni, semmi nem érdekel, semmi nem okoz örömöt, semmi nem köt le hosszútávon. Legszívesebben egész nap csak aludnék. Suli után egész nap csak netezek, pedig tudom, hogy tanulnom kéne és hobbit találni magamnak, de semmit nem csinálok szívesen. Rengeteg hülyeséget csináltam, mindenkinek csalódást okoztam a környezetemnek, akaratlanul is elmarom magam mellől az embereket. Folyamatosan bűntudatom van a múlt miatt. Senkinek nem vagyok fontos, semmire nem vagyok jó, teljesen fölösleges a létezésem. Kóros önbizalomhiányom van. A szüleimmel is mindig veszekszem, anya folyamatosan érezteti velem, hogy egy nulla vagyok. De igaza is van.

18/L


2014. jan. 13. 20:39
 1/7 A kérdező kommentje:
*környezetemben
2014. jan. 13. 20:40
 2/7 anonim ***** válasza:

Kérlek ne tekintsd ezt lekezelő válasznak, de még csak 18 vagy. Ahogy 10 évesen is sok mindent máshogy gondoltál, minden megváltozott, ahogy jöttek a hormonzavaros kamaszévek. Néhány évvel később megint máshogy fogsz látni sok mindent. Nem véletlen, hogy a fiatalok körében statisztikailag több az öngyilkossági kísérlet, ilyenkor szélsőségesebb az ember.


Nem mondom, hogy ne tedd vagy rossz döntés lenne, de nagyon sok minden megváltozik pár év alatt is, akármilyen hihetetlennek tűnik.

2014. jan. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

szia, én amikor az interneten tanácsot kértem, ehhez a fórumhoz fordultam:

[link]

de talán az is segíthetne, ha valakivel személyesen beszéled meg ezeket a gondolataidat(akár egy "szakértővel"; pszichológussal: érdemes lehet meghallgatni egy kívülálló véleményét, aki otthon van a témában )

az életben általában mindig minden változik, valószínűleg ez az állapot sem lesz állandó

2014. jan. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Menj pszichológushoz. Tényleg sokat tud segíteni.
2014. jan. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nagyon kérlek, írj rám.
2014. jan. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
32%
Öld csak meg magad. Családod is biztos leszarja ha megölöd magad.
2014. jan. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

[link]

Telefonon és online elérhető lelkisegély szolgálatok

Ha öngyilkossági gondolatai vannak, vagy aggódik egy barátjáért, kérjen segítséget!

Magyar Lelki Elsősegély Telefonszolgálatok Szövetsége (mobilról is hívható)

+36-1-116-123

Kék Vonal gyermekkrízis alapítvány

+36-1-116-111

Csak vezetékes vonalról hívható:

DélUtán középkorú és idős emberek lelkisegély szolgálata

+36-80-200 866

interneten:

www.sos505.hu

és

www.chat.kek-vonal.hu

E-mail címek, ahová írásban fordulhat:

delutan@delutan.hu

sos.lelkiposta@gmail.com

További elérhetőségek:

[link]

2014. jan. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!