Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon fontos-64 éves, szerint...

Nagyon fontos-64 éves, szerintem Archeimer vagy más beteg férfit hogyan lehetne kivizsgaltatni anélkül, hogy gyanut fogna?

Figyelt kérdés

Megprobálom röviden leírni. Apukámról van szó, az utóbbi pár évben rohamosan romlik az állapota. 27 éves vagyok, vele élünk a hazunkban a parommal hárman. Anyukám már nem él. Olyan viselkedései vannak apukámnak, hogy volt, hogy a párom mondta, hogy zárjuk magunkra az ajtót. Az nem is érdekes, hogy nagyon feledékeny meg hasonlók...hanem amikor furcsa dolgokat csinál, szinte nem önmaga. Üveges lesz a tekinte, furcsán mozog stb. Rengeteget beszél magában, rossz indulatú. Ma reggel telt be nálam a pohár, idegroncs vagyok már miatta, nem bírom, félek és aggódom. Az történt, hogy a konyhában voltam, ő bement a szobába reggelizni és magára csukta az ajtót. Előtte már hallottam, hogy magában beszélt. Egyszercsak egy nagy ütés a falon...bemegyek, hogy mi történt, hanyatt támaszkodott ülve a falnak, (nem a földön, hanem ahol evett) kicsit féloldalt a feje és üveges tekintet. Tehát a fejét verte a falba. Kérdeztem, hogy rosszul van-e, mondta, hogy semmi baja jól van.

Hozzàteszem, hogy àltalàban teljesen normális (legalábbis annak tűnik).

Mesélhetnék még, de a lényeget leírtam. Bàtyàmmal szeretnénk pontot tenni a végére, ez ìgy nem mehet tovább, de azzal nem àllhatunk elé, hogy apu baj van veled, orvoshoz kell mennünk...meg is őrülne, dührohamot kapna stb stb. Ismerjük.

Segìtsetek tapasztalataitokkal :((

Aki hisz a megszàllàsban az is ìrjon.



#Archeimer
2014. jan. 19. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Első lépés minden esetben a háziorvos,mert ha ki kell vizsgálni,csak Ő adhat beutalót. Én a helyetekben lemennék hozzá és elmondanám a problémát.
2014. jan. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, ez lesz az első lépés. Csak tartok tőle, hogy ezt nem lehet "okosan" és nagy balhé lesz belőle :( és az lesz a vége, hogy taksrodjunk itthonról, mert szemét módon elakartuk őt távolítani itthonról...lehet, hogy az orvosok is ezt fogják gondolni. Nagyon nehéz lesz ezt kivizsgaltatni szerintem.
2014. jan. 19. 13:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Az orvos biztosan nem gondolja. Körzeti nővér vagyok,nálunk is volt hasonló eset egy nénivel. Végül az orvossal megbeszélték és úgy jött el a néni,hogy azt mondták neki,hogy egy általános állapotfelmérő vizsgáltra van szükség minden idősebb betegnek. A többit már az orvos intézte.
2014. jan. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm!
2014. jan. 19. 20:56
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért emeltem ki a kérdést, hogy hátha ír olyan akinek van hasonló tapasztalata.
2014. jan. 21. 17:42
 6/8 anonim ***** válasza:
Figyelj! Először is adjatok neki sok-sok szeretetet, hiszen az apukád és segítségre van szüksége! Tehát mindenképpen érezze azt, hogy szeretitek, mellette vagytok! Remélem ez nem okoz problémát. Utána, amit írt az előző válaszoló az jó, mondjátok meg, hogy általános állapotfelmérés. Talán így sikerül elvinni orvoshoz. Sajnos az öregség az ilyen. Mikor gyerek voltál ő gondoskodott rólad, most rajtad a sor.
2014. jan. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ha van egy kis türelmetek akkor ezeket a teszteket is megcsinálhatjátok.

2014. jan. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! !
2014. jan. 22. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!