Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha meginnék esténként egy...

Ha meginnék esténként egy pohár bort, ellazítana egy kicsit?

Figyelt kérdés
2014. jan. 19. 18:06
1 2
 11/16 K. Norbi válasza:

Szia!

Szerintem is nyugodtan igyál meg esténként 2 dl bort. Bor az nem drog, igaz mindenre rálehet szokni, de akkor ne is vegyünk számítógépet se, mert veszélyes. Csak néha tarts szünetet pl: havonta egy hetet kihagysz. Még annyi, hogy figyelj a bora, mert, ha sokáig hagyod szellőzni megromlik.

Borhoz meg egészségedre! :)

2014. jan. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Dudok Andrásné ***** válasza:
Igen, főleg ha a vérnyomásog is alacsony inkább.Sok-sok jotékony hatása is van. Napi 1-2 dl.t meg is kellene inni! Nekem is ezt tanácsolta orvos, ugyhogy semmi bajom egyébként nem volt.Van akit viszont felpörget és nem bir aludni. De ez szerintem az első alkalommak kiderül.Én a legkisebb cl alkoholtol is álmos leszek.Nézd meg az régi idős embereket,kicsi pálinka, kis bor és nem alkoholisták.CSAK EGÉSZSÉGESEK!!
2014. jan. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 dunaviz válasza:
Persze. Nekem egyszer azt mondták hogy nem szabad valamit egyféleképpen orvosolni, mert szokássá válik. És esetemben úgy is lett. Most nem azt akarom mondani hogy ne igyál esténként bort, hanem igyál sört meg pálinkát is. :) Nálam a rossz szokás a bagó. Ha feszült vagyok szeretem elfüstölni a problémáimat. Koca dohányos lettem és aki annak idején intett hogy legyek óvatos annak valahol igaza lett. Szerintem ha úgy érzed inkább igyál meg egy valamit minthogy nyugtatókat szedjél de gondolj arra hogy az ember örömében jobb kedvel italozik és ha már kint van a parafa dugó kezdj el zenét hallgatni, karaokizni, vagy keresd fel egy barátodat, hívd át, kártyázzatok, menjetek el sétálni a faluba/városba vagy nézz meg egy filmet és készíts oda a poharad mellé egy nagy tál mikrós pattogatott kukoricát. :) Szóval érezd jól Magad és akkor volt értelme, ellazultál és nem lettél piás sem mert megadtad a módját. :)
2014. jan. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
IGEN, és ha egy pohár nem elég akkor ismételd addig míg el nem lazulsz...
2014. jan. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszi nektek, akik nem láttátok az alkoholizmus lehetőségét!

Cigit leraktam egy éve egyik napról a másikra, de ez a kis borozgatás jónak hangzik film mellett, mondjuk engem kb egy korty alkohol is kiver, tiszta vörös leszek, stb, de jótékony hatása is van.

2014. jan. 25. 10:39
 16/16 anonim ***** válasza:
Na látod ha már 1 pohár is hat akkor olcsón megúszod....
2014. jan. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!