Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes lenne hitelt felvenni...

Érdemes lenne hitelt felvenni azért, hogy mentálisan az ember egészséges legyen?

Figyelt kérdés

Furcsa kérdés tudom, azonban nincs jobb ötletem. Azt gondolom, hogy a személyiségem már-már annyira rossz helyzetben van, hogy ha nem kérek segítséget, akkor eléggé rosszul végződhet az életem.

Nem új keletű dolog ez az életemben, nagyon fiatalon kialakult már az, hogy kissé labilis, lehangolt vagyok.Szuicid gondolatok is kísértettek, és kísértenek még most is. Egyáltalán nem vagyok pozitív, se vidám. 10 éve sokkal rosszabb volt a helyzet, azonban akkor önerőből sikerült valahogyan, nagyon nehezen leküzdenem ezt a dolgot. Mivel enyhült a lehangoltság, a helyén tudtam kezelni. Kitűztem magam elé több célt, amely sokat segített, ezek közül nagyon sokat sikerült is elérnem. Azonban kb. 4 éve újra elkezdődött, és azt látom, hogy folyamatosan romlik az állapotom, egyre rosszabb. Az egyetemi tanulmányaim nagyon nagy veszélyben vannak emiatt. Nem tudok aludni, érzem, hogy a szellemi teljesítményem is romlik. Az órákon képtelen vagyok figyelni. Eddig is megvolt, azonban kisebb mértékben, és valamelyest tudtam kezelni, azonban nem gondoltam arra, hogy ez súlyosbodhat.

Most egy jobb pillanatomban írok. A hangulatom ingadozik, van hogy hetekig semmi, és utána rám tör egy nagyon durva depresszió, de van, hogy naponta többször is, egyik pillanatról a másikra változik.

Mivel pénzem nincs, ezért talán egy diákhitel lehetne megoldás arra, hogy valami javulást érhessek el. Szüleimtől nem kérhetek segítséget, ők nem is tudnak erről, nem igazán foglalkoztak velem soha, nem is nagyon akarom, hogy erről tudjanak (bár az gondolom sokat elárul, hogy ide írok). Plusz ők finanszírozzák a tanulmányaimat, erre már nem marad pénz.


2013. szept. 14. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Amit csak lehet és jónak gondolsz, tegyél meg magadért. Nem érdemes halogatni, mert tényleg csak rosszabb lehet. Ha a diákhitelből gondolod finanszírozni, vedd fel!
2013. szept. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szerintem előbb próbálj meg keresni egy tb-s pszichiátert. ő ír fel gyógyszereket, ami segíthet, és közben rákérdezhetsz a pszichoterápiára is.


sokat segíthet a gyógyszer, főleg terápiával egybekötve és főleg úgy, ha tudod magadról, hogy ez az állapot nem jó és változtatni szeretnél.

2013. szept. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szerintem ne vegyél fel diák hitelt. az csak egy újabb teher lesz, ami ott lóg a fejed felett. akkor azon paráznál, hogy fizeted majd vissza.


mi lenne ha munkát keresnél, tanulás mellett? az pénzen kívül is lehet jót tenne.

2013. szept. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért nem mész az ingyenes pszichológushoz? Nem rosszak, én is ilyenhez járok.


Csak az amcsi filmek miatt hisszük azt, hogy az a jó pszichiáter, akinek a bőr-króm-üveg hármasával van berendezve az irodája, és a "hogy van?"-ért is elkéri a félhavi fizetésed.

2013. szept. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem csak hogy hitelt vennék fel, de akár a fél lábamat is odaadnám érte, h. kigyógyuljak(pánikbeteg vagyok).

De mindenesetre először próbáld meg az állami egészségügyet, és csak utána költsél magándokikra.

2013. szept. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!