Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen egy zárt osztály azaz...

Milyen egy zárt osztály azaz elmegyógyintézet belülről?

Figyelt kérdés
2009. dec. 3. 21:26
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
82%
olyasmi mint egy sima kórházi szárny csak elme/idegbetegek sétálgatnak bent.
2009. dec. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim válasza:
85%

sok begyógyszerezett ember, akik többnyire egész nap alszanak

persze éjszakánként néha nem maradhat el egy kis ordítozás vagy hasonló

igazából elég unalmas(:

2009. dec. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen, mint "elmegyógyintézet" tulajdonképpen már nincs. Pszichiátriai osztályok vannak, és azon belül a súlyos eseteket kezelik zárt osztályon. A sima pszichiátria olyan mit bármi más osztály, nem úgy kell elképzelni, hogy ott elmebetegek törnek-zúznak. A zárt osztályon viszont akár ilyen is előfordulhat, bár ezt igyekeznek megakadályozni gyógyszerezéssel.
2009. dec. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:
Ha én bekerülök egy ilyenbe és kijövök utána előitélettel fognak rám nézni az emberek?
2009. dec. 3. 21:39
 5/50 LN09 ***** válasza:
96%

Én gyakorlaton voltam 2 hétig zárt osztályon. Nekem tetszett. Csak amikor lejárt a műszak automatikusan jöttek utánunk a betegek, hogy szökjenek. Amig ott voltunk gyaksin nem volt semmi extra dolog.

Nagyon sok olyan ember van, aki nem "elmeroggyant" meg bolond, csak éppen olyan helyzetbe került ( pl. anyagi, szerelmi, magánéleti gondokat nem tudott feldolgozni ) hogy egy rossz tett miatt odakerült.


Igazából olyan mint bármelyik kórházi osztály, annyi különbséggel, hogy a beteg semmit nem tarth magánál amivel ön és közsérelmet okozhat. Bent a cigi nagy úr, ami miatt nagyon büdös van bent. Enni is csak úgy ehetnek, hogy figyelve vannak.

Nem tudom, de nekem nem volt gondom vele. Szerettem ott lenni és nem féltem, hogy valaki rámtámad. Szerintem van olyan osztály ahol sokkal rosszabb betegek vannak. Ugye mivel ezek a betegek igen erősen le vannak szedálva, nagyon nem indulnak be.

De tudnék mesélni...

2009. dec. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 LN09 ***** válasza:
91%
Miből gondolod, hogy bekerülsz?
2009. dec. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:
A lakáshitel miatt tele vagyok stresszel mivel megszünt a munkaviszonyom ápr. 29-én. És állandóan rémeket látok hogy jön a végrehajtó és ijesztgetnek hogy ha nem találsz időben munkát akkor hontalanok leszünk te miattad. Amiért kirúgtak arról tettem is és azóta féregként tekintek magamra. Alapjába véve visszahúzódó vagyok és félénk, az egészet a barátnőm szakítása váltotta ki. Jelenleg is folyamatosan munkát keresek.
2009. dec. 3. 21:49
 8/50 anonim ***** válasza:
97%
Ettől még nem fogsz kórházba kerülni. Egyébként én voltam pszichiátrián egy hónapig és kultúráltabb volt, mint némelyik belgyógyászati vagy bármely egyéb osztály.
2009. dec. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam zárt osztályon , és más osztályokon is,én is szerettem ott lenni,és nézni a betegeket hogy kezelik stb.Igazából nem regélek sokat mert már megtették előttem.Zárt osztály az kb. annyi hogy vannak folyosók és szobák jobbra-balra,ahol betegek vannak.Súlyosabbak gumiszobában vannak,akik nem olyan súlyosak 1 rendes szobában ahol 1 ágy van és kész.Általában :).Kívánom azért hogy ne kerülj oda.Fel a fejjel.
2009. dec. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 LN09 ***** válasza:
97%

21:41-es vagyok.

Emiatt biztos nem zárnak be, hacsak nem olyat csinálsz, de ne csinálj. Nézd, ha munkát keresel, akkor ne utáld magad, akkor utáld, ha nem keresnél és le se tojnád mi történik.

Mindenkinek nehéz ilyen válságban, nekünk is felment a hitelünk 110.000.-re 60.000.-ről. Ráadásul egy fizetésből élünk, mert babákat várok. Én sokszor gondolok arra, mi lesz velünk, de nem szabad elkeseredni.

Menj be a bankba és kérdezz rá, nincs-e valami lehetőség. Nem tudom mennyire vagy otthon a hiteles dolgokban, de 5 évente érdemes váltani, mert aki nem vált annak rengeteget kell visszafizetni. Mi 10 millioval kezdtünk 2 éve, ma 11 millionál tartunk. Egy bankos ismerős mondta, hogy váltani kell!!!

2009. dec. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!