Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet bajom? Mit tudok...

Mi lehet bajom? Mit tudok tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

Nagyon lehangolt vagyok, szinte mindig rossz kedvem van. Nagyon ritkán érzem magam boldognak, de igazából nem vagyok az, ez az állapot nagyon gyorsan elmúlik, majd ismét magamba fordulok. Nagyon érzékeny vagyok, és néha képes vagyok a legkisebb apróságokért elsírni magam, néha viszont már nem tudok sírni. Utálom magam: utálom, hogy régen sokat hibáztam, és utálom a testem. Úgy érzem, hogy soha nem leszek elég jó senkinek. A suliban nem tudok figyelni, koncentrálni az órákon. A kreativitásom eltűnt: régen mindig sokat rajzoltam, most nem csinálok semmit. Nincsenek barátaim, úgy érzem senkiben nem bízhatok meg. Túl sokszor csalódtam már az emberekben. Mindig egyedül vagyok. Nehezen tudok elaludni, van, hogy 3 órát forgolódok, viszont ha sikerül is kialudnom magam, fáradtnak érzem magam és nincs kedvem semmihez. Félek az emberektől, nem tudok barátkozni. Sokszor fáj a fejem, és szédülök. Van, hogy napokig nem tudok enni. Fogytam 5 kilót. Csak az öncsonkítással tudom levezetni a "feszültséget". Egész nap csak ülök itthon, vagy kimegyek egy nyugodt helyre, pl a vasútállomásra, leülök a padra és nézek ki a fejemből, de ez elég ritka. Úgy érzem, ha eltűnnék, nem venné észre senki a hiányom, és nem hiányoznék senkinek. Apukám kiskoromban elhagyott, és még ezen kívül ért néhány durva csalódás, amin még a mai napig nem tudtam magam túltenni, képtelen vagyok továbblépni, lefoglalni magam bármivel is.

17/L



2014. jan. 25. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Járni kell heti gyakorisággal egy pszichiáterhez. Próbáld felfogni úgyhogy neki mindent elmondhatsz és nagyon jókat beszélgettek. Ez adna egy ideiglenes célt, azaz minden nap már pszichiáteres napot várnád... lenne miért élned. Gyógyszeres kezelés mindig segít. Nem antipszichotikumokat nyomnának beléd, mert nem gondolom, hogy skizofrén vagy. Antidepresszánsokról meg klinikai tesztek vannak, hogy alig vannak mellékhatásaik.
2014. jan. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Pszichiáterhez nem szeretnék járni..

2014. jan. 25. 19:21
 3/5 anonim ***** válasza:
És pszichológushoz? Lehet hogy ő is sokat tudna segíteni, és a pszichológus nem gyógyszerez.
2014. jan. 26. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Sportolj. Járj futni, menj ki a természetbe. A lényeg, hogy foglald el magad! Próbálj meg más dolgokra koncentrálni.
2014. jan. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Lehet, hogy depressziós lettél. Én is azt javaslom, hogy menj el pszichológushoz. A testvéremnek is az volt a baja, és a pszichológus sokat segített neki. :)
2014. febr. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!