Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tulzott stressz ellen mit...

Tulzott stressz ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Nem tudom ki hogy van vele, de engem az utobbi idoben az egyetem annyira stresszel, hogy aludni alig tudok, tiszta ideges vagyok mindig, es folyamatosan ramjon a siras, es nincs olyan nap, hogy ne is sirjak.
2013. dec. 13. 08:53
 1/6 anonim ***** válasza:
tekerjél!
2013. dec. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én így voltam gimiben. Na jó, erős gimi volt, felért egy átlagos egyetemmel. Ha gondolod írhatsz privátban is, segítenék lenyugtatni a dolgokat.
2013. dec. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A legjobb a relaxáció, abból is az autogén tréning.

https://www.youtube.com/watch?v=EfMA04nU2Fo

2013. dec. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Csak az egyetem stresszel vagy valami más is? Ha csak az egyetemmel van probléma, akkor jobb helyzetben vagy, mint néhányan, és talán a megoldás is könnyebb: meg kell tenned a tőled telhetőt azért, hogy jobbak legyenek az érdemjegyeid, és ha minden tőled telhetőt megtettél, akkor a többi már nem rajtad múlik. (Van is ezzel kapcsolatban egy idézet, csak itt nem akarom idézni.)


Másrészt úgy gondolom, hogy van valami oka annak, hogy félsz attól, hogy rosszul sikerül az egyetem: pl. a család büntetése, vagy az anyagi helyzet, vagy az, hogy semmiképpen nem akarsz kudarcot vallani. Ebben az esetben talán segít, ha a konkrét félelem nagyságát megpróbálod enyhíteni, pl. a családdal való megértő viszony ápolásával, az anyagi helyzet más módon való javításával, vagy sikerek elérésével más területen.

2013. dec. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tulajdonkeppen attol felek, hogy nem fognak sikerulni a vizsgaim. Nagyon nehez az egyetem, es hiaba tanulok rengeteget, egyszeruen nem tudom rendesen megtanulni. Tulajdonkeppen a szegyentol is felek, hogyha nem sikerulnek 1. felevben a vizsgaim, nem mehetek 2. felevre.
2013. dec. 14. 15:03
 6/6 anonim válasza:

Mennyire vagy jó tanuló? Úgy gondolom, a jó tanulók szoktak félni ettől.


Nekem, amikor egyetemista voltam, sokszor szerencsém is volt (talán azért mert vallásos voltam), és igyekeztem legalább néhány tételt jól tudni, hogy együttműködjek a szerencsével. Ha pedig többféle jegyzet is volt az előadáshoz, akkor mindet elolvastam, mert gondoltam, hogy így jobban rögzül, ha ugyanazt más formában olvasom.

2013. dec. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!