Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudok leszokni arról,...

Hogyan tudok leszokni arról, hogy többször megnézem bezártam-e az ajtót és a munkahelyen eltettem-e a szerszámaimat?

Figyelt kérdés
2013. febr. 28. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Az ilyesmi betegség. Kényszeres cselekedet. Kérjél tanácsot a házi orvosodtól, hova fordulhatsz. Kezelni tudják.
2013. febr. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok..engem megnyugtat ha tudom minden rendben körülöttem. Ha téged sem zavar szerintem nem baj ez:)
2013. febr. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bizonyos mértékig teljesen normális. De ha minden nap azért késnél a munkából, mert 20x megnézed, bezártál-e, akkor azt kezelni kell.

Én pl. nem lépek ki, amíg nem áramtalanítom a készülékeket. Kivéve a hűtőt és minden olyan tárgyat, amit nem célszerű kikapcsolni.

Oka: egyszer itthon volt valami elektromos meghibásodás, és a falban kisebb tűz keletkezett, a konnektor meg égve esett le a padlóra. :/

2013. márc. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
azt mondják nem az a fontos, hogy vissza mész-e megnézni bezártad-e, hanem az hogy hányszor :)
2013. márc. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Van ilyen nem is kevés embernél, csak a mértéke nem mindegy. Ha nem nagyon durva a dolog, akkor az segíthet, hogy azoknál a tevékenységeknél, amiknél ezt észreveszed (pl.: ajtózárás) elkezdesz tudatosan rákoncentrálni amikor ténylegesen elvégzed a cselekvést és akkor utána, mikor jelentkezik a kényszer, hogy újra megnézd, akkor megállsz, visszaemlékszel, és tudni fogod, hogy be pl van zárva, el van rakva stb...


Persze ha rohansz el otthonról és már a kocsiban ülve jut ez eszedbe és nem figyeltél a cselekvésre, mert máshol járt az eszed, akkor nem leszel ebben biztos, ezért elbizonytalanodsz és visszamész.


Fejben kell lehiggadni, végiggondolni és eldönteni, hogy márpedig te tudod hogy bezártál, miért mennél vissza. Próba szerencse hátha segít, ha nem akkor keress dokit :)

2013. márc. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pszichológus és/vagy kineziológus.
2013. márc. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Rex Andy válasza:
Attol fugg, hogy mennyire elorehaladott a tema es milyen idos vagy, milyen neveltetest, kikepzest kaptal; avagy lehet,hogy egyszeruen a genjeidben hordozod. Perfekcionizmus.
2013. márc. 5. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kicsit kényszeres, de nem probléma, készíts listát mindennap a szokásos cselekedetekről pl ajtó bezárás, gáz elzárás stb... és mikor elmész pipáld ki mikor megtette. Innen akkor nem kell vissza menned, elég megnézni a listát, h kipipáltad e.
2013. márc. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 CODE3 ***** válasza:

Amikor valamit elvégzel, és tudod hogy ellenőrizni fogod, pl egy lakat bezárását, akkor amikor bezárod, egyből ellenőrizd, ne gondolj másra, csak arra, ott van lezárva, ellenőriztem, mehetek. További ellenőrzés felesleges, ne is tedd. Nem sok idő múlva (pár nap) észre sem veszed és nem lesz kényszerű visszaellenőrzés berögzülve.

Mielőbbi jobbulást kívánok!

2013. márc. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!