Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kilógok a sorból. De nagyon...

Kilógok a sorból. De nagyon durván és betegesen, és a negatív értelemben. Hogyan változzak?

Figyelt kérdés
2014. jan. 29. 17:09
 1/9 A kérdező kommentje:

Szerintem Aspergeres vagyok (sőt, továbbmegyek, kb. pubertáskoromig durván az voltam, azóta csökkent), emellett idős nevelőszülők neveltek. Elvont vagyok, talán kicsit művészlélek is. Magamnak való. És tanulásmániás.


Úgy érzem, csak haverjaim vannak, egy slepp. Ha én nem futok utánuk, ők se keresnek.

2014. jan. 29. 17:11
 2/9 anonim válasza:
Próbálj szocializálódni többet, és idővel az is kiderül majd hogy kik azok a haverok akikkel oda vissza kialakulhat egy kölcsönös, TELJES bizalom (értsd: akkor is megkeresnek ha szarban vagy). Az elvontság és tanulásmánia nem feltétlen baj, aki egy kicsit is objektívabb látásmóddal rendelkezik az átlagos embereknél, az meg fog érteni és elfogad.
2014. jan. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Próbálok szocializálódni. És pont ez az, kevés az az ember, aki megkeres.
2014. jan. 30. 10:02
 4/9 anonim ***** válasza:

Ismerkedj a neten hozzád hasonlókkal.

Egyébként meg fogadd el magad, és másokat is! Biztos mindenki azt mondja, de tényleg így kell lennie. Lehet, hogy sohasem lesz sok barátod, de nem is a mennyiség számít, hanem a minőség! Ne ess kétségbe, ha a "barátaid" nem igazán a barátaid. Ettől még töltheted velük az idődet. Ismerkedj minél több emberrel, és ha valaki nyitott rád, abból lehet barátság, még ha nem is vagytok igazán hasonlóak.

2014. jan. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én is ilyen vagyok szerintem
2014. jan. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 LeonBlack válasza:

Kedves kérdező! Először is, ne fuss olyanok után, akik nem keresnek, ők nem valódi barátok! A tanulásmánia jó! És nem negatív értelemben lógsz ki! Az aspergeresek is sokfélék ugyan, de többségü(n)k rendes ember. Van fórumunk, bár még nem nagyon indult be (autispektrum.hu) és facebookon is van aspergeres csoport.

( [link]

Amúgy megmondom, én kiket tartok negatívnak: a részeges, otromba, járdára köpködő, fasiszta, gyűlölködő, nőket lenéző hímnemű majmokat például. Ja, amúgy ma ez a "normális". Ne akarj ilyen lenni. :)

2014. febr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves Utolsó, te is aspergeres vagy ezek szerint?


Én csak sejtem, de... nagyon-nagyon illik rám. És nem, nem beszélek be magamnak minden lelki betegséget és állapotot, rendellenességet! Ezt viszont igen, magamra veszem.


A tanulásmánia nem jó :/

2014. febr. 1. 17:01
 8/9 anonim válasza:

Kedves Kerdezo,


Szerintem probalj meg olyanokkal ismerkedni, akikkel hasonlo az edkedlodesi korod. Mondtad muveszlelek vagy. Erdemes szakkorbe vagy mas olyan helyre jarni, ahol muveszettel talalkozhatsz. Ott lesznek olyan tipusu emberek akik jobban megertenek.Kamaszkent en is egy kicsit hasonlo cipoben jartam, mint te. Valojaban helyemet akkor kezdtem megtallni, mikor alkotassal kezdtem el foglalkozni. De ez teljesen egyeni dolog, masr talan mas illik. Az olyan haverok utan meg ne fuss, akiknek nem vagy igazn fontos. Nem erdemlik meg! Ha ugy erzed nem tudod kezelni a problemakat, szerintem erdemes szakemberhez, pszichologushoz is fordulni. En is voltam, nincs benne semmi szegyen.

2014. febr. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Sabiinus válasza:
Hát figyelj... menny le a konditerembe és ott vezesd le az energiádat !!:)
2014. febr. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!