Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosság, vagy mégsem?...

Öngyilkosság, vagy mégsem? Szerintetek segíthet valaki?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok. Hosszú lenne itt elmesélni az egész életemet. Dióhéjban annyi ,hogy nemtudtam követni az álmaimat, részben a saját, részben a családom miatt.

Több éve már, hogy felötlik bennem ,hol erősebben, hol gyengébb volumenben az öngyilkosság gondolata.

A végre mindig azonban az amrad, hogy tartozoma szüleimnek annyival, hogy nem menekülök a halálba...

Ők rengeteget áldoztak értem, millió órát,és pénzt. Felneveltek. Egyzserűen nem tehetem meg, hogy a halálba futok, bármiylen boldogtalan is vagyok.

NE érezném ferrnek.

Valamiféle segítség kellene, de nem tudom kihez forduljak. Barátaim nincsenek, a családomank pedig megvan a maga baja.



2014. jan. 31. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ez egy anonim oldal. Ha leírod a problémáidat, akár még segíthetünk is. Nekem írhatsz privátban is, ha az jobban esik, nem gond. AZ öngyilkosság azonban nem megoldás. Fiatal vagy, előtted az élet ezer öröme, adj ennek esélyt, még ha most ezt nem is látod reálisnak, hidd el, h lehetsz boldog.
2014. jan. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az elsőhöz.
2014. jan. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

élet öröme?

miféle öröm várhat még? nem panaszkodhatok barátnők számában. 2 nagyon komoly szerelem volt az életemben. mindkettőnek vége. van munkám, van autóm. van családom aki szeret.

mégis boldogtalan vagyok, nem köt le semmi. egyfolytában azon kattogok, hogy hogy lehettem ekkora barom hogy 2 lányt is adott az élet akivel akár sokkal több is lehetett volna. ehelyett, én mindkettőt elszúrtam a saját hibámból, nem kenem másra.

A boldogtalanságom oka az, hogy senki vagyok. Senki sem figyel rám, lenéznek, levegőnek néznek.

A családom szeret, vagy elvisel..ezt nem tudom. de rajtuk kívül az ugymond barátaim lenéznek, a lányokról ne is bezséljünk. nnéhány évvele zelőtt nem volt semmim, se pénzem, se munkám, se autóm, és mégis boldog voltam, mert volt aki szeretett, az emberek meghalgatták a véleményem, volt kisugárzásom.Most? semmi, sehol.

Tudom hogy nem itt kéne tartanom, és valami bajom biztosan van, mert ez nem normális, hogy ilyenekn agyalok.

2014. jan. 31. 21:54
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia! Megkerdezhetem hogy lany vagy fiu vagy?

Nekem is sok problemam van es rengeteg mindenen mentem mar keresztul de szivesen mesellek ha irsz privit es erdekes dolgokat tudhatsz meg rolam.

Szerintem felkereshetsz egy pszihologust is hatha segit es nem kell elkeseredni mert elotted az elet es lehet jobb is. Ilyen fiatalon kar lenne artani magadnak hidd el.

Kitartas! 19/L

2014. jan. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
épp ezaz, hogy fiú vagyok...nem szabada hogy jellemző legyen rám az effejta depreszió, és kilátástalanság érzése...de mégis ittvan, és nemtudom legyőzni....
2014. jan. 31. 22:00
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok.

En teljesen megertelek mert velem is ez a helyzet mert ezelott par evvel nem volt ennyi mindenem es boldog voltam. Szoval a boldogsag nem fugg ossze az anyagi dolgokkal.

2014. jan. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok.

Tudod az elet nem valogat. A boldogtalansag erzese a legrosszabb es ez nem embervalogato.

2014. jan. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"nem tudom kihez forduljak"


Pszichológushoz. Tényleg. Hidd el, megéri!

2014. jan. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

23 évesen még bizony előtted az élet. Nekem a fiatalabb gyerekem is idősebb, mint te. És bizony sok kortársuknak nincs barátnője (van akinek már a házassága bomlott fel)

Az elszúrt 2 kapcsolatodon már kár keseregned, inkább okulj belőlük.

Mit csinálsz most: tanulsz? dolgozol?

Van valami hobbid? Mivel szoktad a szabadidőd eltölteni?

Próbálsz a családoddal szorosabb kapcsolatot tartani?

2014. jan. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja es meg csak annyi hogy nem a te hibad hogy igy erzel es sajnos en is ugyanezt erzem. Szoval tudom milyen.
2014. jan. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!