Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógynövények, gyógyteák...

Gyógynövények, gyógyteák bipoláris depresszióra és enyhe kényszertünetekre?

Figyelt kérdés
Eddig lamolepet és rivotrilt kellett szednem, de szeretnék inkább gyógynövényekre áttérni, amik hasonló hatást fejtenek ki. Vannak ilyenek?
2014. jan. 31. 22:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nincsenek.
2014. febr. 1. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A rivotril kiváltható más növényi alapú nyugtatókkal és teákkal, azt tudom. Pl. macskagyökér, citromfű.
2014. febr. 1. 11:56
 3/12 anonim ***** válasza:
Na igen, csak éppen töredéke a hatóanyagnak.
2014. febr. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nyilván, de attól még lehet hatásos, csak mondjuk nem lövi szénné egyből az embert.
2014. febr. 1. 16:27
 5/12 anonim ***** válasza:
Ok, de szerintem azért a bipoláris depresszió nem az a kategória, amivel kísérletezni érdemes... már csak a környezet miatt sem, mert őket is borzalmasan megviseli a hullámzás.
2014. febr. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Macskagyökér, citromfű, kratom... :)
2014. febr. 2. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hidd el, ez a "kísérletezés" nulla ahhoz képest, amit néha a pszichiátrián képesek kísérletezni. Mind a beteg, mind a környezete szempontjából.


A nyugtatók szinte mindegyike a GABA-rendszerre hat, legyen az benzodiazepin-származék, macskagyökér, citromfű, vagy akár esetleg alkohol. Többé-kevésbé ezek helyettesíthetők egymással, persze különböző hatásfokkal és mellékhatásokkal.


A MAO-gátló antidepresszánsok is többé-kevésbé kiválthatók az orbáncfűvel.


De engem az érdekelne, hogy igazán a lamolep hatását ki lehet-e váltani valamilyen gyógynövénnyel?

2014. febr. 2. 18:30
 8/12 A kérdező kommentje:
#6: a kratomról tudnál pár szót mondani?
2014. febr. 2. 18:31
 9/12 anonim ***** válasza:
Csak próbáltam, először koncentrációt javít, stimulál, utána nyugtat, nagyobb adagnál. Mindegyiknél növeli a munka- és tanuláskedvet.
2014. febr. 6. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hol lehet beszerezni?
2014. febr. 7. 08:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!