Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez melyik pszichiátriai...

Ez melyik pszichiátriai kórképre utalhat?

Figyelt kérdés
7.5 éve nem jár közösségbe. Gyűlöli , hogy dolgozom mert nem vele vagyok addig is. Azt is ha jól érzem magam. Magányosnak érzi magát , nem tud barátságokat kötni , így féltékeny arra ha a barátaimmal s a családtagjaimmal vagyok. Az evés számára egy félelmetes dolog mert mindig fél a hízástól. Imád be depressziózni zenékkel képekkel. Szereti magát sajnáltatni. Neki mindenből a legjobb kell , legyen az élelmiszer , zeneminőség s belőlem is a legtöbb időm energiám kellene neki. 32 éves vagyok férfi. Ő 24 éves nő , a menyasszonyom. Az anyukája szívbeteg , s retteg attól hogy bármikor meghalhat. Dolgozni azért nem tud menni mert magától képtelennek érzi magát , s gyengének hozzá. Mentális betegségekre szokott magával kapcsolatban hivatkozni. Olvas utánuk és mindig tesztelnem kell vele online oldalakon mert azt hiszi valami komoly mentális baja van. Szexközpontú , azt állítja ezzel elég törődést szeretetet kap. Szeret sütni - főzni. Depressziós sokszor , könnyen sírva fakad vagy begubózik sértetten dacosan érzékenykedve. Sokszor tör rá féltékenység s olyanokat állít rólam aminek nincs alapja s ezekkel megvádol. Volt , hogy pszichopatának állított be. Téveszméi vannak s sokszor azt hiszi , hogy bántani megalázni keresztbe tenni fogok neki alaptalanul. Gyanakvó és bizalmatlan. Ha vélt támadás éri akkor ugrik rá támad védekezik és akár bosszút is áll. Engem egy kiöregedett vadászkutyának hívott , s szerinte a munkám veszi el az energiáimat tőle. Olyan elképzelései vannak amiktől sokszor falra mászok. Kiszámíthatatlan , s sokszor el akart már hagyni egy - egy vélt támadás ellene való merényletre hivatkozva.

2014. jan. 28. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Paranoid személyiség zavar.
2014. jan. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nem akarok távdiagnosztizálni, mert elég sokféle személyiségzavar tünete lehet, amit leírtál. De az tuti, hogy személyiségzavar. (Lehet éppenséggel borderline, nárcisztikus, hisztrionikus, vagy akár valami kevert személyiségzavar). Ezt így egyértelműen nem nagyon lehet kijelenteni, de teljesen lényegtelen is: szakember segítségére van szüksége.

Én hisztrionikus vagyok, és tudom, hogy a pszichoterápia csodákra képes! Lényegtelen is, hogy mi a címke, a lényeg az, hogy egyértelműen problémái vannak és segítségre szorul. (Ha pesti vagy, tudok ajánlani nagyon jó pszichológust, aki rajtam is segített.)

2014. jan. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%
Semmilyenre. Neked ez a véleményed. Slussz. Azért tudod nem árt meghallgatni a másikat is. Ráadásul hea neked ennyire rossz vele, akkor hagy ott. De nekem az a meglátásom, hogy te most az okokat keresed...
2014. jan. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 hosszúhajú ***** válasza:
könyörgöm miért kell rögtön személyiségzavarra gondolni? én borderline személyiségzavaros vagyok papíron is, tudom mit jelent egy személyiségzavar. a személyiségzavaron kívül ezer már dolog van. ez pont nem tűnik semmiféle személyiségzavarnak, elhiheted, mert 20 éve vagyok borderline, -inkább más mentális probléma lehet. azon belül is van ezer. a személyiségzavar nemcsak egy cimke. Súlyos dolog, ami öngyilkossági kísérletet, félelmetes dühkitörést, fizikai agressziót, abnormális viselkedést, tudathasadást is takarhat súlyos esetben. hol van ez ahhoz képest?
2014. ápr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!