Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van a mentális betegségemnek...

Van a mentális betegségemnek neve?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban 5-6 évesen már előjött a közösségbe való beilleszkedés problémája, minden egyes nap amikor anyukám oviba vagy ált.iskolába elvitt kb 10 percet zokogtam utána. Nem akartam ismerkedni, nem voltak barátaim. Aztán jött a közép iskolás kor, alig változott valami, senkivel nem szerettem beszélgetni, nem voltak barátaim, éppen csak annyit beszéltem másokhoz hogy ne nézzenek bolondnak. Már 20 vagyok és még mindig ugyan ez a helyzet, nem szeretek ismerkedni, nem szeretek csapatban dolgozni/játszani másokkal. Afféle magamnak való vagyok vagy nem is tudom.

De nagyon rossz mert szerintem jófejnek tartanának a legtöbben de valamiért egy szorongás fog el ha már közvetlen kapcsolat jön létre.

Nem voltam soha pszichológusnál, anyám szerint fölösleges.

Van ennek valami neve ami alapján találhatnék segítséget?

Azt tudom hogy az antiszociális az egész más tészta. Esetleg aszociális?



2013. jan. 3. 12:31
 1/2 Troll. válasza:
Jah, mizantróp vagy.
2013. jan. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Teljesen olyan, mintha magamat olvastam volna. :S

A problémád szociális fóbia lehet, ami nem azonos az embergyűlölő magatartással, épp ellenkezőleg, önbizalomhiány lapul mögötte. Én sem utálom az embereket, de a többséggel nem találok közös témát, sokan olyan felszínesek manapság, csak a karrierükkel/külsejükkel/bulizással vannak elfoglalva. Kevés az összetartás. Én így látom a helyzetet már kiskorom óta, és ezért inkább a saját kis világomba zárkózom, ahol nem kell tartanom mások megítélésétől, amiért nem a mostani társadalmi elvárások mentén gondolkodom.

Tudom, hogy ez nem egy megszokott viselkedés. Az életem során már nagyon berögzült, és nem vagyok meggyőződve arról, hogy egy pszichológus segítségével jelentős fordulatot érhetnék el. Egyszerűen ilyen a személyiségem, a családom is visszahúzódó természetű, és kizárólag édesanyámban bízom igazán.

Azt gondolom, nem ártana a világnak egy értékrend váltás, ahol a pénz hajszolása és egymás eltiprása helyett őszinte szeretetre törekednénk. Mindenesetre a saját környezetemben így látom a dolgokat. 26/L

2013. jan. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!