Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezt lehet a pszichológusnál...

Ezt lehet a pszichológusnál (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
Szóval van egy hatalmas titkom az anyukám előtt, amiről nem beszéltem eddig csak a pszichológusomnak, akihez már majdnem egy éve járok. Elég sokat beszéltünk erről a dologról, természetesen azért, hogy túl legyek rajta, feldolgozzam a dolgot. Most viszont azt érzem, hogy csak akkor tudok túljutni ezen, ha elmondom az anyukámnak, mert rá van szükségem. Viszont egyedül soha nem tudnám elmondani neki. Félnék a reakciójától, vagy, hogy esetleg rosszul lesz vagy bármi más. És azt is érzem, hogy emiatt a dolog miatt szó szerint egy szakadék van köztem és anyukám között, amiről Ő nem tehet és talán nem is érzi, én viszont igen. Kérdésem tehát az, hogy ilyenkor lehetséges-e, hogy pl: anyukám eljön velem a terápiára és ott ketten a pszichológusommal elmondjuk neki a dolgot vagy valami?
2014. febr. 4. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet! Én is voltam már anyukámmal, semmi nincs benne. Viszont ahogy olvasom, ez elég komoly ügy lehet, ha elválaszt anyukádtól és nem mered neki elmondani. Nyomja a lelked. Ismerős, velem is volt egy hasonló helyzet. Csak bízz anyukádban, nyílj meg neki és minden rendben lesz! :)

Meg fog érteni, de ahhoz az kell, hogy nyugodtan és higgadtan mondd el neki, sokat számít. A pszichológus pedig segíteni fog és anyukád sem fog annyira kiakadni, legalábbis reméljük. Sok sikert! :)

2014. febr. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha ez a segit neked,akkor minél hamarabb mondd el neki az orvosoddal együtt.Majd ird meg, mi lett!
2014. febr. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Nem írtam, hogy lány és 22 éves vagyok. Gondoltam, ezt még ideírom, hogy tudjátok, hogy nem vagyok kiskorú. Kedves utolsó, még nem most fogom elmondani az anyukámnak, talán a közeljövőben valamikor, de még ez sem biztos. Jövőhéten megyek a dokihoz, és akkor megkérdezem, hogy mi az Ő véleménye erről. Egyébként még hozzátenném, hogy jól kijövünk anyukámmal. Szoktunk beszélgetni, meg sok mindent elmond stb. Nincs köztünk konfliktus meg semmi ilyesmi, de tudom és érzem, hogy nincs olyan jó sem a kapcsolatunk, mint a két testvérem és anyukám között van. És valamiért úgy érzem, hogy emiatt a dolog miatt nem tudok neki megnyílni, ezért érzem magam kellemetlenül ha kettesben vagyok vele stb.

2014. febr. 4. 22:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagy tétben meg merném kockáztatni hogy leszbi vagy és eza titkod. 23 év alatt szerintem az anyukád rájöhetett erre magától is. De mondjuk biztos hogy jobb lenne nyílt kártyákkal játszanod mert anyukádnak is vannak érzelmei és nem korrekt csak játszadozni velük!
2014. febr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg szexuális bántalmazás lehet a dologban? :(

Velem ugyanez a helyzet, szó szerint, mintha anyukámról és rólam írtál volna, ugyanezeket érzem. És nálam ez az ok. Én 4 éve járok terápiára, de még nem jutottam el oda, hogy megnyíljak anyukámnak. De Neked sok sikert kívánok, csak jól jöhetsz ki a dologból!

2014. febr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a pasija bántalmazott téged? vagy rokon?
2014. febr. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos szexuális (nevezzük) bántalmazás van a dologban. De nem kell nagyon komolyra gondolni, persze rossz meg minden, de nem erőszakoltak meg, meg semmi ilyesmi, még csak nem is kellett leöltöznöm. A lényeg, hogy mikor ez történt kb. 10-12 éves lehettem (sajna nem emlékszem), és az egyik rokonom tette, akivel a család jóban van, köztük én is. Ezért félek elmondani az anyukámnak.
2014. febr. 5. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!