Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Már kezd kínos lenni számomra,...

Már kezd kínos lenni számomra, hogy állandóan mosolygok, amikor a pszichológusnál vagyok. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Egy ideje járok már, sok mindent megosztottam a pszichológussal, a legutóbbi alkalommal pedig vettem a bátorságot és elmondtam neki, hogy kislány koromban molesztáltak. De ahogy elmeséltem... folyamatosan mosolyogtam és még mondtam is neki, hogy most csak nevetni tudok. Egyébként is ha kínos vagy valami hasonló témáról beszélünk, akkor mindig csak mosolygok. Olyan fura ez nekem. Meg jobban belegondolva még sohasem sírtam, egyetlen alkalommal sem. És bár örülök ennek, meg számomra a sírás a "gyengeség jele", de mégis úgy érzem, hogy ettől úgy tűnik az egész, mintha nem érdekelne, pedig nincs így. Szóval ez fura? Vagy elfog jönni egy pont, amikor minden összeáll és akkor fogok kiborulni (mondjuk már több hónapja járok) vagy nem lesz semmi?
2013. júl. 15. 00:51
 1/6 anonim válasza:
mosollyal próbálod (tudat alatt) leplezni valódi ézelmeidet, mert kínosan érzed magad ha az adott témáról beszélsz..szerintem nincs ezzel gond csak még nem sikerült feldolgoznod eléggé a történteket.. vagy még szégyenled felvállani más elött..ezt neked kell tudnod:-)
2013. júl. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A pszichológusnál ez nem téma?
2013. júl. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: Mármint, hogy miért nem sírtam eddig? Nem, eddig nem volt téma. Csak most, ezután a molesztálós vallomás után jutott eszembe, hogy mikor itthon ezen gondolkodtam, hogy hogyan is fogom elmondani, akkor mindig rám jött a sírás. De amikor ott voltam nem tudtam mást csinálni csak mosolyogni. Szóval... ez olyan fura nekem.
2013. júl. 15. 21:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egészen normális, ahogy leírod. Ilyenkor az ember kínjában mosolyog, talán, hogy ne lássák mennyire fájó. Meg igyekszik kicsinyellni a bajt.
2013. júl. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem csak a sírásra gondoltam, hanem az állandó mosolygásra is. Érdekes, hogy erről nem beszéltek, hogy miért reagálsz így vagy úgy. Amiket leírtál az pont vele kéne megbeszélni, a kérdéseidet, kétségeidet. Bár nekem eleve furcsa, hogy ő maga nem elemzi neked a viselkedésedet.
2013. júl. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az emberek nagy százaléka mosolygással védekezik a szomorú ill. más dolgokra. Ezzel nincsen semmi baj. A kiborulás pedig csak akkor következik be, amikor már így is teli lesz a pohár és akkor már csak pont egy csepp férne el és kiömlik az egész. Na akkor fogsz robbanni.
2013. júl. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!