Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Visszacsatolás, ennek hiányát...

Visszacsatolás, ennek hiányát hogy viselitek?

Figyelt kérdés

Sziasztok


A helyzet hogy, abszolút nem kapok visszacsatolást, konkrétan nincs társaságom, se testvérem. Csak anya és a munkahely.

Hiányzik egy beszélgetés, sétálás, hülyülés, érezni hogy számítok, kellek valakinek. Akit nyiltan felhívhatok telefonon hogy....

Nem akarok elégedetlennek tünni, mert van egészség, szerető édesanyám, jó munkám (mi kell még?:) és ezért hálát adok a jóistennek.

de értitek...hiányzik egy magamkorú..nevezzük barátnőnek, akitől kapok visszajelzéseket. Sajnos sokszor emiatt azért el tud hatalmasodni rajtam a magány érzet 1-1 órára.

Azt gondolom nagyon eltávolodtam már adtól hogy barátaim legyenek, inkább egy társ az akit megfogalmaztam kérdésemben.

Bíztos nem vagyok egyedül ezzel, Ti hogy viselitek? 28F


2014. febr. 8. 18:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Hasonlóan vagyok, de ez már inkább a társfüggőség kategóriája, mert aki rendben van magával, az tud annak örülni, ami van, tehát pl. a barátok visszajelzéseinek is (és meg kell tanulni kérni, kifejezni az igényeinket a barátok felé). Egy társat (olyan igazit) nem lehet csak úgy leakasztani a szögről... ráadásul ha nincs egészséges önbizalmad, az a párkapcsolatokat is hazavágja.

Én több kudarcos kapcsolat után úgy döntöttem, hogy előbb MAGAMAT teszem rendbe, egy terápiával, és ha már rendben vagyok, akkor lehet egyáltalán párkapcsolatban gondolkodni... mert ha egy társtól várom a problémáim megoldását, az már régen rossz! Nekem kell megoldani, tükörnek ott a pszichológusom (erre egy partner alkalmatlan, mert neki is vannak - jogos - elvárásai velem szemben, soha nem lehet objektív). Szerintem először inkább barátkozni próbálj, akár ellenkező neműekkel is, dolgozz magadon, hogy rendben legyen az önértékelésed (akár szakember segítségével), és utána lehet működőképes párkapcsolatot kialakítani.

2014. febr. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha akkor neki állnál társat keresni?


Vetkőzd le a gyávaságot. Kalkuláld be, hogy majd jó párszor kell úgy próbálkoznod, hogy a másiknak nem passzolsz majd és újra és újra próbálkozni kell majd. Ha ezt akarod akkor lépj. És mégegyszer: ha valami nem sikerül az nem azt jelenti, hogy nem kell többször próbálkozni, hanem pont azt, hogy tovább kell próbálkozni, gyakorolni. Az egész szociális viselkedés jórészben gyakorlástól megy az embereknek, nem attól, hogy gondolkodnak rajta.

2014. febr. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!