Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti hogy viselitek a kioktató...

Ti hogy viselitek a kioktató hangnemet?

Figyelt kérdés
legyen akár egy munkahelyi kollegával kapcsolatban. Aki ugy magyaráz neked mintha az egyik "szülőd" lenne. Holott lehet neki csak ilyen a stilusa.. De magatokra veszitek? Vagy végig hallgatjátok és ha úgy itélitek meg hasznot merítetek belőle, mert lehet mond valamit.., vagy rögtön leoltjátok hogy jön ő azzal hogy...hogy viselitek? érdekes am némely ember hogy viszonyul az eféle komonikációhoz. De kiragadhatnák az élet bármély területéről egy ilyen szituációt. (persze egy főnöktől munkahelyen megint más)
2011. nov. 6. 17:16
 1/8 A kérdező kommentje:
kort és nemet is légyszives
2011. nov. 6. 17:19
 2/8 Antimod ***** válasza:

Én úgy teszek ilyenkor, mintha oda sem figyelnék, és a végén azt mondom, jó, persze. Vagy ha nagyon tudálékos az illető, befejezem helyette a mondatot, jelezve, hogy nagyon is tudom, mit akar még mondani.

28F

2011. nov. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én rosszul viselem és vagy szólok az illetőnek, h ezt nem így kéne, vagy nem beszélek vele többet (ha tehetem). Ha meg esetleg jogos a kioktatás, akkor meghúzom magam és elviselem.

27/N

2011. nov. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is azt szoktam,amit az első írt.30N
2011. nov. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én megpróbálom kivenni, hogy milyen szándékkal mondja így a dolgot. Ha úgymond jót akar nekem, csak mégis olyan okoskodóan hangzik, akkor azért megpróbálok normálisan reagálni, meghallgatni, viszont, ha nagyon irritál, mert az információjának semmi értéke, csak tudálékoskodni akar, akkor elég gúnyosan reagálok, ilyen "tényleg??, naháát!".

24/N

2011. nov. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tudatosan, ha tudom, hogy valaki direkt ki fog oktatni, akkor közbe nem nézek a szemébe, de hallgatom amit mond, és közben elkezdek valami teljesen más dologgal foglalkozni, ami a másiknak irtó bosszantó, és persze ezzel jelezve, hogy baromira nem érdekel mit akar közölni. Aztán a végén megrántom a vállamat, mintha azt mondanám "jól van fogtam, menjél már, nem érek veled foglalkozni"
2011. nov. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem veszem fel, de fáraszt, vérszívásnak érzem. így aztán ha nagyon köti az ebet a karóhoz, akkor otthagyom az illetőt, még akkor is, ha főnök, 4x léptem már ki emiatt melóból.
2011. nov. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ja és 27/F
2011. nov. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!