Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásra természetes...

Szorongásra természetes gyógymód? Nagyon kellene a segítség. (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sajnos pár hónapja szorongok nagyon. Évek óta pánikbeteg vagyok, de most novemberbe kijött rajtam a szorongás, valószínűleg besokallhattam. Elég sokáig tartott felismernem, hogy mi a bajom valójában, mert korábban ilyet még nem tapasztaltam. Ezért januárban elmentem pszichológushoz. Hozzá 2 hetente kell járnom, de úgyérzem az nagyon kevés. Minden alkalommal nagyon felkavar, napokig csak sírok, aztán javul, de a következő alkalommal megint ugyan ez van. Tudom, hogy elsősorban a gyökerét kell ennek kezeltetni, azért járok hozzá, de félek hogy ez nagyon sokáig fog tartani, és hogy addig megőrülök. A legutóbbi alkalom óta teljesen összevagyok zavarodva lelkileg, sokszor félek, és úgy érzem nem vagyok önmagam. Aludni sem alszom, szinte semmit, elég komoly alvászavarom lett a szorongás óta, kezdek teljesen kimerülni... valaki tudna valamilyen gyógynövényt az alvászavarra, vagy hogy ne szorongjak, ennek a tüneti kezelésére? Vagy egyáltalán én mit tudnék tenni?
2014. febr. 9. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:

A Bach viragterapia idöbe telik, de biztosan segit. Van kifejezetten szorongasra valo gyogynöveny, csak azt, h melyik pontosan, ennek utana kellene nezni. A szorongas pontos tüneteitöl függöen kell kivalasztani, melyik, azt hiszem.

Moksa elixir: ugyanez, csak dragabb, mivel ebben sokfele gyogynöveny van, egyszerre több dologra is hatasos.

Mindkettö homeopatias, bioinformacios dolog, tehat mellekhatasok nelküli.

Van homeopatias bogyo is sztem, hogy melyik, ennek is utana lehet nezni.

Ha ezeket nem ismered, ezert "nem hiszel" a hatasukban, sztem akkor sincs vesziteni valod.

Meg az energy pont sk oldalon magyarra atallitva vannak sztem nagyon jo termekek, itt is a keresöben lehet kikeresni, melyik valo szorongasra. (Ezek is bioinformacios, homeopatias keszitmenyek, gyogyviz felhasznalasaval es emellett gyogynövenykoncentratumok.)

"Normal" alvaszavarra az elalvas elötti citromfüteat szoktak javasolni, ill. a kamillatea is nyugtato hatasu, de persze ha te "agyalsz".

Lelki reszenek rendbetetelehez javaslom az ujkorklub pont hu-t olvasgatni (szinten hasonlo cipöben jart a blogot iro hölgy), es egy jo kineziologus vagy barmilyen termeszetgyogyasz is segithet, akiben ugy erzed, megbizol es segitönek erzed a hozzadallasat.

2014. febr. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

BACH VIRAGCSEPP, Szomorúság, melankólia, rossz hangulat...:

· Az egyik leghatásosabb virág a vadrepce . Akkor van rá szükség, ha a szomorúság úgy telepszik az emberre, mint egy sötét felhő. Ez az állapot minden ok nélkül jön, és gyorsan el is múlik.

· Sértettség, mellőzöttség, keserűség esetén: fűzfa

· Ha a depressziót valamilyen testi, vagy lelki trauma váltotta ki: ernyős madártej

· Ha minden reményt feladott, és fáradtnak, kimerültnek érzi magát: sülzanót

· Ha a feladatok és kötelességek maguk alá gyűrik: szilfa

· Ha nem tudja elfogadni önmagát; letört, mert szennyesnek, piszkosnak érzi magát: vadalma

· Ha szorong, meghatározhatatlan félelmei vannak: rezgőnyár

· Ha elhagyatottnak, visszautasítottnak érzi magát: hangafű, katángkóró

· Ha önbizalomhiánya van, leértékeli önmagát: vörösfenyő


Szorongásra:

Hétköznapi szóhasználatban ismeretlen okú félelmet jelent, ekkor: rezgőnyár Azonban pszichológiai szempontból testi és lelki tünetek együttese a szorongás. Nagyon sokféleképpen nyilvánulhat meg ezért több virág is indokolt lehet.

Lásd: túlzott aggódás, stressz, pánik, félelmek, túl aktív elme stb

Forras: [link]

HOMEOS BOGYOk, tünetektöl függöen:

Aconit, Ambra, Argentum nitricum, Arsenicum album, Gelsemium, Ignatia, Lycopodium, Moschus, Nux moschata, Stramonium

Forras:

[link]

[link]


Az energy oldalan depressziora a Korolent talaltam, ill. panikbetegsegröl egy hosszabb irast, ebböl par sor:

"Az ENERGY készítmények közül figyelmükbe ajánlom a RENOLT - mellyel a vese meridiánját erősítjük és így közvetve az idegrendszert. Fél liter vízbe néhány cseppet adagolva egész nap kortyolgatva 21-szeri felrázás után.

Három heti szedés után a STIMARÁLT kezdjük el adagolni szintén óvatosan hasonló módon. Az esti pihenést és a mély REM fázisú alvást a KOROLEN fogja biztosítani. (szintén óvatosan 1-3 csepp töményen)

Az idegrendszer erősítéséhez FYTOMINERÁL-t és a gyógyszertárakban kapható MILGAMMA-N-t szükséges szedni, amely B 12 vitamin tartalmánál fogva nagymértékben hozzájárul a gyógyuláshoz."

Forras: [link]


Jo egeszseget!!!


1.

2014. febr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen nagyon, ez sokat segített!
2014. febr. 10. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!