Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiáter csak gyógyszert...

A pszichiáter csak gyógyszert ír fel? A gyökér okokat nem deríti ki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom, hogy mi a különbség a pszichológus és a pszichiáter között.

Viszont olyan furcsa nekem, hogy a pszichiáter csak annyit csinál, hogy felír valami nyugtatót, vagy antidepresszánst, miközben nem világít rá a probléma lényegére. Így jogosan vetődik fel az emberben a kérdés, hogy mi alapján írja fel? 2 mondatot mondd az ember, s abból egy diagnózist felállít?

Hisz ilyen alapon akkor mindenkinek felírja a nyugtatókat, mert mást úgy sem tud?



2014. jan. 22. 10:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nem így van, ahogy te ezt elmondod.

Az alapvető különbség nem az, hogy a pszichiáter gyógyszerez, a pszichológus meg nem.

A pszichiáternek VAN JOGA gyógyszert felírni, mert orvos, elvégezte az általános orvosi szakot, aztán szakosodott és a neve előtt azért van ott a dr.

A pszichológus is tud doktorálni pszichológiából, de attól nem lesz orvos.

A pszichológus is javasol néha gyógyszert, továbbküldi a páciensét pszichiáterhez, és a pszichiáter is akkor nyúl gyógyszerhez, ha szükségesnek érzi.

2014. jan. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Én ezt nagyon jól tudom.

Pont ezért nem értem, hogy akiknél volt az ismerősöm eddig (ráadásul az egyik magán)azok 2 mondat után gyógyszert javasoltak. Nem mentek bele a probléma lényegébe, hogy mitől lehet.

2014. jan. 22. 11:31
 3/17 A kérdező kommentje:

Mondjuk a háziorvosnak először szerintem pszichológushoz kellett volna küldenie, mivel alapból nem akart gyógyszert szedni, hanem szerette volna kideríteni, hogy mitől van nála ez a hirtelen fellépő szorongás.

De mint írtam, a pszichiáter annyit mondott, hogy ő kézrátétellel nem tud gyógyítani, csak gyógyszert felírni.

Viszont a probléma oka szerintem ettől nem szűnik meg, csak elnyomják neki gyógyszerekkel.

2014. jan. 22. 11:35
 4/17 anonim ***** válasza:

Ez már a mai magyarországi orvostársadalom hibája.

Kezdetnek a kineziológus, pszichológus többet ér, mert a pszichiáterek, főleg ha kórházakban dolgoznak, nagyon túlterheltek és nem tudnak már a problémákkal kellő mélységben foglalkozni. Egy kórház pszichiátriai osztályára bemész, elképesztő, mi van ott!

Megszokásból írják a gyógyszert, de az elsődleges feladatuk nekik is az elme gyógyítása lenne és a problémák megoldása, nem pedig szedálni az embereket.

2014. jan. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
16%
A szorongások feloldására a kineziológia van szakosodva.
2014. jan. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az SZTK-s pszichiáter valóban leginkább csak gyógyszert ír, tekintve, hogy kb. 10 perc jut egy betegre.

Ha magánorvoshoz mész és tudod fizetni hónapokig a terápiát, ott az okokat is feltárjátok.

2014. jan. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én magán pszichiáternél voltam, válaszoltam a kérdéseire, elmeséltem, mit érzek. Aztán megvizsgált és felírt 3 féle nyugtatót. Ennyi.

Pedig nem sztk-s volt!

2014. jan. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Pszichiáterek tart(h)atnak terápiát, ha van terápiás végzettségük. De ezt kevesen teszik meg. Sajnos az egészségügy csak a tüneti kezelésre szakosodott. Vannak TB-s pszichológusok, de szűkös a kapacitásuk, és munka mellett képtelenség TB-alapú terápiára eljárni.

Tehát marad a magánút...


Egyébként én jártam pszichiáterhez terápiára, de meg kell mondjam, hogy az is csak ugyanolyan tüneti kezelés volt, mint a gyógyszer, a gyökerekig nem ásott le.

És hogy mire ír fel gyógyszert? Hát a tünetekre! Az okokra nincs gyógyszer, legalábbis nem olyan, amit bekapsz, és megoldódnak. Az okokkal kőkeményen dolgozni kell.

2014. jan. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Azt is tudod, hogy mi a különbség a pszichológus, és a pszichoterapeuta között? (Hosszú, speciális kiképzés)

Nem mindegy, hogy pszichológust, vagy terapeutát keresel.

2014. jan. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

"Azt is tudod, hogy mi a különbség a pszichológus, és a pszichoterapeuta között? (Hosszú, speciális kiképzés) "


Nem tudom, ebbe nem mentem bele még így részletesen. Egyébként a páromról van szó, csak először nem akartam így személyeskedni a történetbe, azért írtam ismerőst.

A kineziológusról hallottunk, olvastunk már egyébként. Amikor mondta a párom a háziorvosnak, hogy inkább ahhoz menne, a doki összehúzta a szemöldökét, s olyan fejet vágott, mintha a párom azt mondta volna, hogy egy táltoshoz, vagy varázslóhoz akar menni.

2014. jan. 22. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!