Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy nyugodtabb...

Mit tegyek, hogy nyugodtabb legyek? Nagyon ki vannak az idegeim mostanában.

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve dolgozok iskolában angol és német tanárként. A második félévem túl zsúfolt lett, összesen 28 órám van (elsőben 21 volt) + osztályfőnök vagyok, ami sok munkával jár. a legtöbb időm a könyvek közt, vagy a gép előtt töltöm. Emellett külön órákat adok és műkörközöm. Szal semmi szabadidőm... A sok stressztől éjszaka sokáig fent vagyok, nem tudok el aludni. Az utóbbi időben növényalapú nyugtatót szedek, de szinte semmit nem használ...

23L


2014. febr. 14. 15:03
 1/6 anonim válasza:
Valeriana-t próbáltad már? Nem tudod megoldani, hogy kicsit stresszmentesebb legyen az életed? Többet kéne lazítanod.
2014. febr. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom, próbálj meg beiktatni valamilyen sporttevékenységet, illetőleg érdemes megtanulni valamelyik ellazulási technikát (pl. autogén tréning). Illetőleg - amennyire lehetséges, tudom, hogy a tanároknak is ezer pluszmunkát kell vállalni, hogy megéljenek - jó volna kicsit visszavenni a munkatempóból.
2014. febr. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem segít egyáltalán... Most a nyári szünetig nem tudok változtatni
2014. febr. 14. 15:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok, hogy ilyen fiatalon ilyen felelősségteljes munkát végzel. Biztos vagyok benne, hogy nehéz, de nekem az első gondolatom az volt, hogy visszagondoltam az általános iskolás éveimre, és nem mindig az a tanár volt a jó, amelyik a legtöbb energiát fektetett a tanításba. A kiegyensúlyozottság, és az összeszedettség sokkal fontosabb.

Tehát lehet, hogy ha egy kicsit lazább lennél, akkor nagyobb sikereket érnél el.

Persze gondolom, a tanári állásban nagyon sokat ér a tapasztalat, és így kezdőként mindenképp nehezebb, de azért, ha teheted, próbáld átértékelni a dolgokat.


Írtad, hogy műkörmözöl. Talán ez lenne az, amit el kéne hagyni. Én is körmöztem régebben, de időhiány miatt már csak a sajátomat csinálom meg.

Nálam pl. volt egy olyan pont, amikor belenéztem a tükörbe, és nagyon nem tetszett amit láttam. Letört köröm, lenőtt haj, nem elég rendezett külső, kialvatlanság. Ott döntöttem úgy, hogy akárki akármit is mondd, én leszek az első önmagamnak. Ajánlom ezt neked is.


A sok stressz ellen esetleg citromfűteát lenne érdemes kipróbálnod, nekem az esténként segített a rosszabb időszakokban. Emellett meditációs zenét hallgatni elalvás előtt nagyon jó, mert olyan igazán nyugodtan, mosolygósan lehet tőle elaludni. :)

2014. febr. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon ügyes vagy, kitartó meg minden...Én is tanárnak készülök.


Javaslom, hogy szerezz párkapcsolatot. Biztos vagyok benne, hogy az ezzel járó pozitív örömök nyugtató hatással lesznek majd rád.

2014. febr. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

28 óra rengeteg! Lehet egyáltalán? Ennyi idősen (gondolom kezdő vagy) ráadásul sztem gyakornoknak kéne lenned, vagyis heti 20 óra, és nem lehetsz ofő. Ezt csak érdeklődés szintjén kérdezem.

A másik: sztem túlvállaltad magad. Beleszaladhat az ember az elején, mert nem tudja,h a suliban az órák mennyit kivesznek az emberből. Nem egyenlő azzal, mintha ugyanennyi órát egy irodában töltenél el. Én is mondtam már le magántanítványt (olyat amelyikre külön kellett készülnöm is), mert úgy éreztem,h ennyit nem ér.

2014. febr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!