Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bogárfóbia? (Többi lent! )

Bogárfóbia? (Többi lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mindig is undorodtam a bogaraktól, de ebben az évben valahogy felerősödött ez az érzés.

Egyik történelemórán két büdös bogarat vettem észre az ablakomnál. Teljesen bepánikoltam, izzadni kezdett a kezem, majd remegni. Alig vártam, hogy otthagyhassam a termet.

Ez azóta sokszor előfordult, legutóbb ma etikán. Megjelent a büdösbogár, majdnem sírógörcsöt kaptam, szédülni kezdtem, először a jobb kezem remegett, majd a bal, aztán a lábaim, végül az egész testem.

Megkértem az egyik fiú osztálytársamat, hogy csapja le, de utána 15 percig olyan volt a lábam mint a kocsonya.

Szerintetek mitől alakult ez ki és mit tehetek ellene?



2014. febr. 17. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:
2014. febr. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha jársz esetleg könyvesboltban, olvass bele Bagdy Emőke: Álmok, szimbólumok, terápiák c. könyvében a "Hány lába van egy csótánynak?" c. fejezetbe... roppant tanulságos!

De röviden a lényeg: a bogár valaminek a "szimbóluma" számodra, valaminek, amitől félsz. Nem a bogártól félsz, hanem attól a valamitől. Ha tudnád, hogy mitől, és szembe tudnál nézni a félelemmel, elmúlna a fóbia...

2014. febr. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Utolsó: nem mondasz hülyeséget, ez is előfordulhat. De ez a remegés már nagyon durva, nem hiszem, hogy attól van.
2014. febr. 19. 23:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!