Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kell ezen csodalkozni, ha...

Mit kell ezen csodalkozni, ha ki vagyok idegileg?

Figyelt kérdés
2 hetet voltam otthon es keszultem a potvizsgamra, majd visszajottem, hogy bemegyek vizsgazni, de potvizsgazni sem engedett a tanar, mert nem tetszett neki az essze, amit irtam. Majd kijelentettem, hogy 3 napom van, amikor nincs mit csinaljak, es hazamegyek. A szuleim meg elkezdtek veszekedni velem, hogy most mentem vissza. Annyira kikeszit ez az egesz, undorodom mar az egyetemtol, ugy megutaltam, pedig csak egy felevet jartam meg. Ezen miert csodalkoznak, ha mar kedvem sincs hozza, vizsgak se mennek, en ehhez nem vagyok hozzaszokva idegileg....
2014. febr. 20. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy félév után mindenki megzakkan az egyetemtől. Hozzá kell szokni az ottani elvárásokhoz, a keményebb követelményekhez. Ne az egyetemet utáld, hanem önsajnálat helyett dolgozz keményebben. Ha nem megy, vgy abszolút elvesztetted a motivációd, akkor meg el kell azon gondolkodni, való-e neked az egyetem egyáltalán. Nem törvényszerű, hogy mindenkinek diploma kell.
2014. febr. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De annyira szerettem volna ezt az egyetemet csinalni, es most egyik pofont kapom a masik utan. Rengeteget tanulok(evkozben igaz nem tanulok ejjel-nappal, de akkor is olvasgatok, tanulgatok), erre alig sikerulnek a vizsgaim. Mas pedig vizsga elott 1-2 nappal kezd el tanulni, es ott tart, ahol en.
2014. febr. 20. 08:56
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem szeretnek a szuleimnek csalodast okozni, azzal, hogy megint otthagyom az egyetemet. 1x otthagytam, mert az abszolut nem tetszett es remeltem, hogy ez tetszeni fog, de ez meg szornyubb, de lattam, hogy mennyire rosszul esett nekik, hogy otthagytam, es nem szeretnem, ha megegyszer at kellene ezt elniuk.
2014. febr. 20. 08:59
 4/8 anonim ***** válasza:

Milyen szakon vagy?

Olvasgatni, tanulgatni általában nem elég egy egyetemen. Lehet, hogy akit úgy látsz, hogy csak két napig tanul vizsga előtt, az valójában rendszeresen tanul, vagy kőkeményen napokat és éjszakákat s.ggel az anyag mellett. Ne másokhoz hasonlítsd magad. Ha szeretnéd csinálni, ne add fel, keményítsd meg magad és toljad.

2014. febr. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Evkozben olvasgatom, de szessziok elotti honapokban, heteketben kemenyebben tanulom. Nem ugy latom, hogy elotte par nappal tanulnak, hanem ok mondjak, hogy csak par napoot tanultak(es tenyleg azok a tipusok, hogy mindent utolso percre hagynak) es megis eleg jol atmentek a vizsgakon
2014. febr. 20. 09:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor ők olyanok. Könnyebben tanulnak, esetleg már órákon is sok minden megmarad bennük, és arra elég pár napig tanulni.

Mondom: ne hasonlítsd másokhoz magad, mert nem feltétlenül vagytok ugyanolyan képességűek, beállítottságúak.

2014. febr. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen mi a bajod, kérdező! Nem tanulsz rendesen, nem sikerülnek a vizsgáid. Mi ezen a meglepő. Vegyél diplomát azt annyi.
2014. febr. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7! Latom neked is vettek(ha van). egy szoval sem mondtam, hogy nem tanulok rendesen! Hogy lehetnek egyes emberek ennyire taplok?
2014. febr. 20. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!