Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most akkor TB-s vagy fizetős...

Most akkor TB-s vagy fizetős pszichológushoz járok?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden:

Szóval... egy pszichiátriai intézetbe járok egy kisvárosba (én nem ott lakom). Ahol én lakom, onnan nagyon sokon szintén ebbe az "intézetbe" járnak pl: gyógyszereket felíratni vagy van aki befekszik egy hétre stb. Szóval innen gondolom, hogy én is ide tartozom, magyarul a ingyenesek ezek a kezelések. Viszont én már lassan egy éve járok (és igen, még csak most jutott eszembe ez a kérdés) és bevallom, hogy protekcióval (az egyik rokon ott dolgozik, mint titkárnő)kerültem be, magyarul nem volt szükségem beutalóra a háziorvostól, csak el kellett mennem. Az első alkalom után akihez elmentem nő, átadott a kollégájának (amit nem is bánok), mert nagyon sok betege volt így nem tudott elvállalni, viszont felajánlotta, hogy a magánrendelésre nyugodtan mehetek hozzá. Mivel ez nem volt megoldható, így inkább a kolléganőjét választottam. Na már most én fizetek neki minden alkalommal 3 ezret. Tudom, hogy nem lenne kötelező, mert akkor elvileg ez ingyenes nekem, de mivel első perctől adtam neki pénzt, így most nincs pofám nem adni neki. Plusz úgy gondolom, hogy megérdemli és már arra is volt kétszer példa, hogy nem akarta elvenni. A lényeg, hogy én minden héten egyszer jártam hozzá elég sokáig, az elmúlt 3-4 hónapban van az, hogy már csak havi egyszer megyek. Ezt a döntést én hoztam meg magamtól, nem Ő mondta, sőt, mostanában egyszer-kétszer pedzegette, hogy talán hetente vagy legalább kéthetente járjak hozzá megint. A kérdésem az, hogy én olvastam itt és máshol is, hogy akik a TB-s pszichológusokhoz járnak általában csak havonta vagy kéthavonta egyszer járnak. Akkor most ez hogy is van? Nekem is csak havonta egyszer kellene mennem? Ráadásul a pszichológusom nem ez a sz@rom le típusú. Mindig betartja a 60 percet és előfordult már, hogy ha nagyon ki voltam a terápián, akkor megkérdezte, hogy szeretnék-e még maradni vagy a héten is volt megbeszélve időpont, de sajnos nem tudtam elmenni. És már épp hívni akartam, mivel már a terápián kellett volna lennem, erre Ő volt az, aki felhívott, hogy megyek vagy mi van.

Jaj, és hozzá tenném, hogy a rokonom, aki beszervezett és a pszichológusom nem ismerik egymást. Vagyis a rokonom ismeri őt látásból, meg tudja ki a "dokim", de a pszichológusom nem ismeri a rokonom, mert kérdezte, hogy én hogy kerültem oda. És elmondtam neki, hogy hogyan és mondta, hogy Ő nem ismeri a rokonom. Na hát ennyi lenne. :)


2014. febr. 22. 22:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Te egy olyan pszichológushoz jársz, aki elsősorban fekvő betegekkel foglalkozik, de mivel te fizető vendég vagy, fogad a szabadidejében. Én Győrbe jártam így a pszichiátriára és tőlem 5k-t kért egy alkalomra. A havi-kéthavi alkalom semmire sem elég, ha súlyosabb az állapotod, heti egy alkalom minimum tanácsos.


Ja és a másik, hogy TB-s pszichológushoz bejutni mission impossible, csak ha fizetsz nekik, de akkor meg már nem beszélhetünk TB-s pszichológusról... :)

2014. febr. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!