Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes úgy elmenni pszichológ...

Érdemes úgy elmenni pszichológushoz, hogy én nem kötődök? Egyáltalán foglalkozna velem?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy akkor működik a terápia, ha kialakul a kötődés a páciens részéről. Én ezt szeretném elkerülni. Így akkor nem is működne? Foglalkozna így velem?
2014. febr. 6. 17:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kötődés? Kihez kéne kötődni? A pszichológushoz? Egyáltalán nem kell hozzá kötődni.

Egyébként pedig úgy érdemes elmenni a pszichológushoz, hogy felismeri az illető, hogy segítségre van szüksége és tesz is azért, hogy a pszichológus segíteni tudjon, tehát bízzon meg benne, ha megvan a bizalom, akkor nyugodt szívvel el tud neki mondani mindent, nem kell semmit eltitkolnia és együtt kell működni. Tehát amit javasol a pszichológus, ahogy ő látja, hogy segít, azt megfontolandó és érdemes vele próbálkozni.

2014. febr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Kötödés NEM kell (söt inkább probléma lehetne, ha fellépne), hanem bizalom és öszínteség szükséges.
2014. febr. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Kell a kötődés, a terápiás szakirodalom arról szól, hogy a terápiás kötődés kb. 60-70%-ban határozza meg a sikert. (A kötődés nem összetévesztendő az intimitással, szerelemmel, szexszel!) Ha valaki hajlamos elszerelmesedésre, akkor válasszon azonos nemű terapeutát, és akkor meg tud tanulni kötődni hozzá (mint egy baráthoz, szülőhöz, stb.)


Kérdező: érdemes elmenni, mert a kötődés menet közben alakul ki, idővel. Az éppen a gyógyulás jele, ha kialakul a kötődés. Az elején persze, hogy nincs még kötődés! Olyan terapeutát válassz, aki nem tartja a három lépés távolságot, hanem hajlandó ő is bevonódni. És ki fog alakulni, hidd el! Én sem vagyok az a nagyon kötődésre hajlamos, de idővel kialakult a terápiás kötődés, és nagyon hatékonyan segíti ám a terápiát, tényleg!

2014. febr. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
A pszichológus csak akkor nem foglalkozik veled, ha nem olyan gondjaid vannak ami az ő asztala, vagy ha úgy érzi hogy nem haladtok, esetleg csak minden második alkalommal jelensz meg.
2014. febr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A terápiás kötődésre gondoltam, több helyen olvastam már.

Elhiszem, hogy ez valakinek nagy segítség, de én épp ezt szeretném elkerülni. Megbízni idővel lehet meg tudnék benne, de a kötődést elkerülném.

Senkihez sem szeretnék kötődni. Ez nem személy szerint neki szól, de én ezt inkább kihagynám.

Remélem ettől még működni fog a dolog, és nem próbál majd mindenáron meggyőzni erről, hogy "de ez kell".


Köszönöm a válaszokat!

2014. febr. 6. 18:31
 6/13 anonim ***** válasza:
Én nem kötődtem abszolút a pszichológusomhoz, csak megbíztam benne, a szakértelmében és együttműködtem vele. Hónapokon keresztül jártam hozzá és rendbe jöttem abból, ami miatt elmentem hozzá.
2014. febr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen értem mi a problémád a kötődéssel, hisz ez vagy van, vagy nincs, nem befolyásolható dolog. Ráadásul olyanformán egyáltalán nem is beszédtéma, hogy te azzal kezdesz, hogy nem szeretnél kötődni, vagy ő avval nyaggat idővel, hogy kötődsz-e már?!

Persze, terítéken lesz a viszonyotok, de semmi nem kötelező, az a lényeg, hogy spontán magadat add, meg tudj bízni benne, nyílni előtte.

2014. febr. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ne olvass szakszöveget és ne diagnosztizáld magad. Még a legsúlyosabb kötődési zavarral bíró pácienseknél is ki lehet valamiféle terápiás kötés alakítani.


Ha úgy mégy oda, hogy te el szeretnék kerülni mindenféle kötődést, akkor ne is indulj el. Nem fog működni a terápia, mert alapból ellenállsz és nem vagy motivált. Egyetlen szakember sem olyan hülye, hogy a nyakába vegyen egy olyan embert, aki valójában nem is akarja a változást, csak egy kicsit szórakozgatni akar, mert unatkozik. Annál azért több a valódi beteg ember, akinek bizony szüksége van arra a kevés - és agyonterhelt - szakemberre, aki van.

2014. febr. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az elkerülő kötődési mintázat már eleve egy olyan probléma, ami miatt az egész személyiséggel gondok vannak. A terápia pont arról (is) szól, hogy a hibás kötődési mintázatot felülírja. Ez nem direktben történik, hanem ahogy gyógyulunk, úgy jön a kötődés is. :) De ha nem akarsz változtatni rajta, akkor valószínűleg nem vagy elég elkötelezett... gondold végig, hogy akarsz-e dolgozni magadon, mert annak a része a kötődési mintázat is! Én is elkerülő vagyok, de sokat változtam a terápia során!
2014. febr. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Mindenképpen szeretnék segítséget kérni, mert szeretnék. Sok minden történt már velem, de egy valamit megtanultam. Abból én még sohasem jöttem ki jól, ha kötődtem, főleg túlzottan. És megfogadtam, hogy többé nem követem el ezt a "hibát", remélem menni fog, vagyis egy ideje már egész jó vagyok, de azért még van hova eljutnom.


Egyébként meg tudnék bízni szerintem a pszichológusban, biztos tudna segíteni sok mindenben, de ebben az egy dologban, azt gondolom, hogy úgy lesz jó, ha nem kötődöm többé senkihez.


Köszi a válaszokat! :)

2014. febr. 6. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!