Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vagdosom magam. Segítség!?

Vagdosom magam. Segítség!?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy hónapja kezdődött.

Amikor feleltem irodalomból és az osztálytársaim kinevettek. Az egyik fiú még decemberben, amikor levágattam a hajam, kitalálta, hogy úgy nézek ki, mint egy pudli. (különben meg nem) Azóta mindenki úgy hív.(barátnőm is levágatta, őt is így hívják de ez most mellékes)

Nos felelek, ami nem ment valami fényesen. Ő közben mondogatta halkan, pont úgy, hogy én is halljam, hogy "pudli" "gyerünk pudli, nem kapsz csontot". Ez engem nagyon szíven ütött és már ott felelés közben könnybe lábadt a szemem, szerencsére nagyjából vissza tudtam fojtani. Már hetekkel előbb meg akartam tenni, de nem voltam rá képes. De amikor felelés közben ezeket a szavakat hallottam, a gondolatomban már megvágtam magam.

Nem olyan mélyek, de akár el is fajulhatnak. Gondoltam már az öngyilkosságra is, de tudom, hogy nem lennék rá képes. Nagyon magányosnak érzem magam, talán mert a többiek olyan boldogok, van fiúbarátjuk és legjobb barátjuk is. A "barátnőm" egyszer észrevette a kézfejemen a vágásokat az még a felelés előtt volt. Azok csak az előjelek voltak. A csuklómat nem vette észre. Szükségem lenne egy normális barátra, nem olyanokra akik most vannak. Az osztálytársam nagyon idióták.

Komolyan úgy bánnak velem, mint egy kutyával. De tényleg. Az egyik a kulcsával a fejemre csapott, amikor nem figyeltem és a hátam mögött volt. Be is törhetett volna.

A másik kibeszél a háta mögött. A harmadik meg pudlinak nevez és majdnem fellök.

Nem olyanokra vagyok kíváncsi, hogy "öld meg magad" féle válaszok. Nem fogok iskolát váltan, már csak fél évem van.

Előre is megköszönöm a válaszokat!

(Aki szeretne írhat privátban is!)


14/L



2014. febr. 23. 19:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Sosem értettem mire jó ez a vagdosás. Valami idióta elkezdte, és most mindenki átveszi.
2014. febr. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon fontos, hogy szólj a gondjaidról egy felnőttnek! A szüleidnek, vagy ha előttük nem tudnál könnyen megnyílni, akkor az egyik tanárodnak, akit szimpatikusnak találsz!


Most leírhatom, hogy a csúfolódásokra nem érdemes figyelni és ennyire mellre szívni, de gondolom, nem sokat segítek ezzel, tudom, hogy mennyire rossz érzés. Ne keseredj el, mindenképpen jelezd valakinek, hogy mi történik.

2014. febr. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Állj a sor végére... http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=vagdosom+mag..

Annyira nem lehet titeket komolyan venni.

2014. febr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%

Rajtad nem lehet segíteni, ezt az egészet te magad generáltad, mert még arra sem vagy hajlandó, hogy kiállj magadért. Nincsen egy rendes barátod sem? Hát ha az én barátnőm vágná le a haját azért, hogy ne csak engem csúfoljanak, akkor én azt igazi barátomnak nevezném, de neked ez láthatólag nem elég.

Nem tudlak sajnálni, mert nincs is semmi problémád csak a saját hülyeséged rabja lettél, ezért is vagdosod magad.

Azért, hogy valami építő jellegű dolgot is írjak, próbálj nem reagálni sehogy a csúfolódásra, akkor hátha ráunnak, és ezt a félévet meg majd csak kibírod, de jobban teszed, ha összeszeded magad és kinövöd ezt a nebáncsvirág dolgot, mert ha hagyod magad, akkor a középiskolában is ugyan ez lesz a helyzet, csak ott 4 évet kell majd kibírni, nem egy felet.

2014. febr. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

Egy kulcscsomóval nem lehet senki fejét betörni, ettől nem kell tartani. De az idióta vagdosás helyett, inkább kiállhatnál magadért.

Azért cikiznek, azért aláznak meg, mert hagyod magad, és látják rajtad, hogy foglalkozol vele, idegesít.

Legközelebb ha felelsz, és a kölyök a hátad mögött pudlizik, akkor felelés közben visszakézből egy hatalmas pofont lekeverni neki, hogy "nesze neked csont"

Igaz, kapni fogsz egy osztályfőnökit vagy igazgatói intőt, de garantáltan nem fog többé pudlizni a kölyök.


Ha ez nem megy, akkor tessék a felelést abbahagyni, és a következőt mondani a tanárnak.

"tanár úr/tanárnő! Ne haragudjon, de nem tudok úgy felelni,ha mögöttem az idióta nem hagyja abba a bunkó viselkedést!"

Aki legközelebb a kulcsával hátulról fejbe vág, nos annak te is a fejéhez vághatod a kulcsodat.

Védd meg magad, és ne idétlenkedj a vagdosással. Azzal csak még jobban megalázod magad!!

2014. febr. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Nem akarok bunkó lenni, de amiket leírtál, azoknak a 90%-a a tök jelentéktelen semmiség kategóriába tartozik. Vagdosni magad, meg öngyilkosságon gondolkozni, mert pár osztálytárs piszkál a hajad miatt? Most gondold végig: reális, hogy te ettől öngyilkos akarsz lenni?

Mi lenne veled, ha valami igazán komoly probléma előtt állnál?

A problémáddal midnenesetre érdemes lenne szakemberhez fordulni, mert az nem normális, amit csinálsz.

2014. febr. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nyugodtan le lehet pontozni minden reálisan gondolkodó embert. Csak tessék!

De attól még nem normális, amit a kérdező csinál. Én vagy 150-szer lehettem volna már öngyilkos, ha minden ilyen kis kaliberű piszkálódáson fennakadok.

Olyasmi, hogy piszkálnak a hajviseletem miatt? Jó, én férfi vagyok, nyilván nekem másabb kicsit, de amikor leborotváltam a hajamat, az összes ismerősöm rajtam röhögött, hogy milyen idétlenül nézek ki. (Addig hosszú, vállig érő hajam volt.) Öngyilkos akartam lenni miatta? Nem. Inkább én is röhögtem velük, mert nekem is marha szokatlan volt.

Kibeszélnek a hátam mögött? Na és? Az embernek mindig lesznek ellenségei meg rosszakarói. Az élet ilyen. Főleg ha majd felnőtt leszel.

Meg most már az is baj, ha valaki boldog? Ez kicsit olyan irigységszagúnak tűnik nekem.

Segíteni szívesen segítenék, csak van egy olyan sejtésem, hogy a kérdező igazából nem is segítséget akart kérni, hanem önigazolást keres, arra vár, hogy valaki bólogatva egyetértsen vele, hogy jaj de rossz neked, igen, én is már felvagdostam volna mindenemet ettől.

Nem akarok érzéketlennek tűnni, csak az ilyesmitől felforr az agyvizem. Legjobb barátom egy olyan lány, aki még nincs 18, állandóan gyógyszert kell szednie, mert maradandóan beteg, az édesanyja beteg, az apja munkahelye megszűnt, most csak közmunkás, éhbérért, a lánynak iskola mellett minden nap dolgoznia kell, gyakorlatilag azért, hogy ne haljanak éhen. Egyetemről nem is álmodhat ilyen körülmények között. Na, neki tényleg rossz a sorsa, és tőle megérteném ezt. Ezzel most összehasonlítható lenne az, hogy csúfolnak a hajad miatt, meg nincs pasid 14 évesen?


Persze, ha tényleg segítségre vágysz, szívesen segítek.

2014. febr. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
32%

melyik városban laksz?

én a többséggel ellentétben nem vagyok idióta gyűlölködő ember ,meg tudom érteni a helyzeted

2014. febr. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

Nem értem a mai fiatalságot! Mi ez a vagdosási mánia? Divat??!

Olyan jelentéktelen diákcsínyeket írtok le, hogy nevetséges, komolyan mondom! Miért kell saját magad ostorozni egy olyan dologért amin pár év múlva csak nevettek? A primitív beszólásokkal nem kell foglalkozni!

2014. febr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát ja,vagy jó pofát vágsz a dologhoz úgyis csak fél év van hátra vagy ha olyan tipusú vagy akkor keményíts be,simán visszaugatnék hogy anyád a pudli köcsög meg ilyenek. Barátaid nincsenek azok nem ilyenek. Az hogy meg kibeszélnek ahhoz szokj hozzá mert minden ember ilyen.
2014. febr. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!