Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Régebben egy visszahúzódó,...

Régebben egy visszahúzódó, magányos lány voltam. Most megváltoztam, azt hittem jó irányba de csak kezdek még nagyobb bajban lenni!?

Figyelt kérdés

Depressziós voltam, nagyon kicsi az önbizalmam. Alig mertem emberekkel beszélni mindig lehajtott fejjel mászkáltam nehogy azt mondják milyen nagyképű vagyok pedig nincs mire. Így is vissza hallottam, hogy azt mondják milyen nagyképű vagyok mert volt úgy, hogy nem mertem köszönni se nehogy azt mondják ez a nyom mit köszönget.

Aztán rájöttem, hogy ez hülyeség nem sokkal vagyok kevesebb a többieknél. Meg rádöbbentem, hogy itt a gimi utolsó éve és alig ismerek valakit. Így elkezdtem egyre nyitottabb lenni. És eljártam bulizni, rájöttem, hogy nem is olyan rossz. Ittam is jól éreztem magam észre vette, hogy érdeklem néhány pasit de persze mindig távolság tartó voltam sosem gondoltam, hogy buliban lehet ismerkedni de azért smárolásokba belementem mert hát istenem jó volt.

Semmit nem bántam. Sokkal kiegyensúlyozottabb lettem. Aztán most észre vettem, hogy a túl jó kedvem és nyitottságom bosszantja az embereket. Ha kedves vagyok egy osztálytárssal rögtön azt hiszik nyomulok.

Most emiatt már nem tudom mit csináljak. Ott tartok, hogy semmihez sincs kedvem. Jön az érettségi nem bírok tanulni. Nem bírom feldolgozni azt, hogy most gyakorlatilag r*banc vagyok pedig semmivel sem csináltam durvább dolgokat mint egy átlag 18 éves. kezd visszatérni a depresszióm is. Hogy viseljem ezt el? Valóban vezekelnem kellene azért mait tettem? Nem érzem hibásnak magam semmiért...



2014. febr. 25. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy hibás. Élvezd az életed, és ha ettől vagy r*banc vagy nagyképű mások szerint, akkor... akkor mi van? Kit érdekel? Nem lehet boldognak lenni úgy, ha mindenkinek meg akarsz felelni, mert az úgysem fog menni. Le kell sz*rni, de komolyan, az emberek egy része így kedvel, a másik úgy kedvelne, de minek, ha az sokkal rosszabb neked? Ha a bezárkózó önbizalomhiányból ki tudtál jönni, ez is menni fog! Szerintem tök jó vagy.
2014. febr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A nyitás szakaszod jó volt és egészséges, ne engedd hogy a nálad szerencsétlenebbek, éretlenebbek lelkileg visszahúzzanak. Mert most ez van, ugye? Újra nem önmagaddal foglalkozol, hanem mások véleményével, a külvilággal.


Ez volt régen is a problémád, most is!

2014. febr. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen az a baj, hogy mindenkinek meg akarok felelni. Miközben tudom, hogy lehetetlen.

Nem is törődnék más véleményével csak az zavar, mikor látom, hogy csúnyán néznek rám meg összesúgnak a hátam mögött.

Bár most szereztem sok új barátot szóval annyira nem lehetek szörnyű. De az a durva, hogy akik régebben is tudták, hogy milyen nehéz időszakom van és azt hittem jó barátok azok utálnak a legjobban. Pedig nekik érteniük kellene, hogy most miért fordultam ki magamból... És ahelyett, hogy beszélnének róla ha valami nem tetszik nekik csak keresztül néznek rajtam és kész.

2014. febr. 26. 10:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Az emberek azért néznek rád más szemmel, mert már majdnem nő lettél. Ez nem jutott az eszedbe?
2014. febr. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sok dologban megváltoztál, de egyvalamiben nem: még mindig mások képzelt vagy valódi véleményéhez méred Magad. Más emberek a saját életed szempontjából csak annyira számítanak, hogy ne bántsd őket, ne árts nekik, élj velük harmóniában, de Te mintha addig elemeznéd a Téged ismerő x ember véleményét, amíg egy negatív véleményt nem találsz, és leakadsz azon rágódni. Gondolkodj el mindig azon, mit csinálhatnál jobban, mit fejleszthetnél Magadon, de MINDIG lesz negatív vélemény. Bármit csinálsz. Smárolni meg szabad szerintem, kell az izgalom, a kaland.
2014. febr. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is visszahúzódó voltam és csak olyanok vettek körül akik kihasználtak, mert a "normális" emberek nem barátkoztak velem, csak azok, akiknek az kellett, hogy elnyomhassanak, terrorizálhassanak valakit. Elkezdtem megvédeni magam és megmondtam a véleményem, természetesen az illető halálra sértődött és azt mondta, hogy többet nem áll szóba velem. Őszintén szólva nem is hiányzik.. Szerintem neked sem kéne az olyanokkal foglalkozni, akiknek addig vagy jó, amíg csendben meghúzod magad és bólogatsz nekik. Támadnak az emberek, mert már nem egyértelmű, hogy ki is az "erősebb", látják, hogy nő az önbizalmad és ez nem tetszik nekik, megpróbálják megakadályozni. De ezek nem barátok, nem neked akarnak jót, egyáltalán nem érdekled őket. Egy igazi barát örülne, ha a másik egyre jobban érezné magát és nem próbálná visszanyomni a depresszióba. Legyél erős egyelőre egyedül, majd lesznek új barátaid.
2014. febr. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!