Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziora orbancfu? Valakin...

Depressziora orbancfu? Valakinek segitett? Hany nap/het utan kezd hatni? Tea vagy cseppekben jobb szedni?

Figyelt kérdés

2014. febr. 26. 19:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideig szedtem, és hatásos, bár mondjuk tény, hogy nem annyira erős szer, mint a szintetikus készítmények, na de nincs is annyi kellemetlen mellékhatása.

Hogy mennyire fog segíteni, attól is függ, hogy milyen súlyos a depressziód.

2014. febr. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
33%
Ha valami bajod van, menjél el osvoshoz. Ha ő azt monja, hogy elég az orbáncfű, akkor azt szedjed. Amúgy depresszióra az orbáncfű annyi mint tűzvészre a ráköpés. No, ezért kell először a betegséget tisztázni.
2014. febr. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%

Enyhe depresszióra (pl. téli depresszió) és enyhe szorongásra (pl. dolgozat előtt) hatásos. Klinikai depresszióra és szorongásra (GAD és társai) egyáltalán nem hatásos és annyit ér kb, mint amit a # 2-es válaszoló írt.


Akkor komplex megoldásként gyógyszer + pszichoterápia kell.

2014. febr. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ertem, az en depressziom eleg sulyos ugyhogy gondolom akk nem fogom nagy hasznat venni, viszont pszichiaterhez meg felek elmenni. Koszonom a valaszokat.
2014. febr. 27. 10:08
 5/17 anonim ***** válasza:

# 4:

Miért félsz elmenni a pszichiáterhez? Nem csinál semmit sem veled, csak beszélget. Inkább egy pszichiáter vagy pszichológus, mint egy fogorvos. :)

2014. febr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom,talan azert felek,mert nem biztos h segiteni tudna.Van egy pszichologus akit ismerek,lehet hozza elkellene mennem, de max ideiglenesen oldodna meg a problemam.Ahhoz,hogy veglegesen megoldodjon honapokig kellene jarnom sztem.
2014. febr. 27. 23:15
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a pszichiáter szakmában elég sok a kontár. Tapasztalat. Képesek minden különösebb vizsgálat nélkül bivalyerős mellékhatásokkal bíró gyógyszereket is felírni. Nem egy embert láttam már, aki a kezelés előtt némi búvalb**szottságot leszámítva normális ember volt. A kezelés után már nem volt az. Sokan lettek a kezelés hatására öngyilkosok, ez tény. Ezek a szerek képesek nagyon durva, akaratodtól független személyiséfváltozásokat létrehozni, amit nem kell ecsetelnem, hogy menyire megsínylik az emberi kapcsolataid. (Aztán emiatt meg még depressziósabb leszel.) A többi pszichiátriai szerről meg inkább ne is beszéljünk.

Aki azt mondja, hogy az orbáncfű egy lagymatag semmi, az vagy nem tudja, mit beszél, vagy egy gyógyszergyári ügynök. ;)

Nyugodtan próbáld ki, veszteni valód nincs. Ha nem válik be, még nyugodtan elmehetsz szakemberhez, bár én inkább pszichológust javasolnék, mint pszichiátert.

2014. febr. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

# 7:

Vagy egy súlyosabb mentális betegségben szenvedő ember, aki már szedett orbáncfüvet és gyógyszereket is. Egyébként igaz, amit az antidepresszánsokról írsz, jómagam is tapasztaltam durva mellékhatásokat.


Maradjunk annyiban, hogy egy dolog van, ami 100%, hogy segít és az a pszichoterápia.

2014. febr. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Maradok a pszichologusnal meg az orbancfunel, vegulis jobb a semminel.
2014. márc. 1. 10:34
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

Az orbáncfű mindenképpen hatásos, ha te magad szeded. Amíg ugyanis ezzel vagy elfoglalva, a szabad levegőn vagy, mozogsz, és ami talán a legfontosabb, kellő mennyiségű fény éri a a tobozmirigyedet, mely ilyenformán kevesebb melatonint termel.

Az egészségügy bevallottan semmit sem tud az emberi elme működéséről. Kémiai szerekkel kísérleteznek, melyek sokszor súlyosabb mellékhatásokkal bírnak, mint a "betegség", amire felírták. Menj a szabadba, sétálj, vagy sportolj, és igyál elég folyadékot. Vizet!!! Kerüld a bolti vackokat, az ételszínezékeket, a tartósítókat. Ja, meg a psziológusokat!

2014. márc. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!