Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan mondjam el a pszichológ...

Hogyan mondjam el a pszichológusomnak, hogy nem csak a pénz miatt nem járok hozzá hetente?

Figyelt kérdés

Szóval TB-s pszichológushoz járok már lassan egy éve, de minden egyes alkalommal fizetek neki 3 ezret. Az első félévben hetente jártam hozzá, csak néha nem mentem, amikor esetleg dolgom volt. Aztán elkezdtem ritkítani az alkalmakat: először kéthetente jártam, majd pedig havonta csak egyszer, néha kimaradt másfél hónap is. Ezt nem a pszichológusom tanácsolta, hanem én magam döntöttem így, hogy jobb lesz nekem. Az oka pedig az volt, hogy iszonyatosan kötődtem (még ma is) hozzá, nagyon megszerettem, állandóan rá gondoltam és mivel már előtte is éreztem hasonló érzéseket lányok iránt, így inkább úgy döntöttem, hogy jobb lesz, ha nem találkozom vele hetente. Szerencsére ez a húzásom segített is, mert bár szoktam még rá gondolni ma is, de nem annyit, mint régebben. Kedden voltam hozzá. megint egy 3 hetes kihagyás után. A terápia végén kérdezte, hogy jövőhéten megyek-e hozzá. Picit elgondolkodtam rajta, mire közölte, hogy jó lenne ha mennék, szóval igent mondtam végül. Ezután odaadtam neki a pénzt és közölte velem, hogy: "Ha az anyagiak a probléma (mármint azért nem járok hozzá már olyan gyakran), akkor erre nincs szükség, nyugodtan menjek hozzá.".

Eljöttem és elég sokat gondolkodtam ezen. Egyrészt jól esett, hogy ezt mondta, mert akkor tényleg szeretné, hogy menjek, nem csak a pénzem kell neki. Viszont én szörnyen érezném magam, ha nem adnék neki pénzt. Mégpedig azért, mert a pénz emlékeztet arra, hogy Ő nem a barátom. És úgy gondolom, hogy ez jó. Sajnos azonban azt sem tehetem meg, hogy hetente járjak hozzá és továbbra is fizessem a 3ezret.

Kérdésem tehát, hogyan mondjam el neki, hogy nem csak a pénz miatt nem megyek hozzá? Hogy azért járok hozzá havonta egyszer, mert így könnyebb távol tartanom magam tőle? És, hogy az a pénz számomra azt jelképezi, hogy Ő igazából csak a munkáját végzi, hogy Én egy senki, munka vagyok a számára?

21/L


2014. febr. 27. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Klasszikus eset, páciens beleszeret a kezelőorvosba. Igen munkadarab vagy számára, tessék ezt tudomásul venni. A nőgyógyásznak az ott nyitott lábakkal nem nő, hanem beteg. A vastagbél operációt végző orvos számára az ott egy helyrehozandó bűzös kloáka, ami hozzá van csatolva egy élőlényhez. stb.
2014. febr. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezt meg kellene beszélned vele.
2014. febr. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt is mondd el neki! Különben nem lesz nagyon értelme.

Hidd el, tudni fogja, hogy kezelje a helyzetet, nem te lennél az első beteg a történelemben, aki beleszeret az orvosába.

2014. febr. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából most, mielőtt mentem volna hozzá kedden, éreztem elsőnek, hogy már nem is nagyon akarok járni és, hogy talán nem is kellene mennem többet. Persze szükségem van még a terápiára, nem hagyom abba, de végre azt éreztem, hogy már nem hiányzik a pszichológusom.

Egyébként nem, nem vagyok szerelmed belé. Az ember könnyen összekeveri az érzéseit, de Én tudom, hogy ez csak hála és egy kis szeretet, amit érzek, mert Ő foglalkozik velem. Csak épp hiába tudja az ember, néha nagyon erősek tudnak lenni az érzések... :D

2014. febr. 27. 22:19
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, hogy csak munkadarab lennél, az valószínűleg nem igaz. Jó pszichológus, mint ahogyan jó tanár is, érez felelősséget a páciense iránt, még kedvelheti is, de nem mutathatja ezt felé semmilyen módon. A terapeuta örökre terapeuta marad.


De. Ez a "nagyon kötődöm a pszichológusomhoz" dolog viszont náluk napi rutin. Természetes jelenség, úgy hívják, hogy indulatáttétel. NYUGODTAN mondd el neki, kérdező, mert ezt tudnia kell kezelni, és ez is az érzelemvilágod része, amivel dolgoznia kell!


Ne ritkítsd a találkozásokat önkényesen, ne hagyd abba a terápiát, pláne, ha még te is érzed, hogy szükséged van rá. Ha úgy gondolja, hogy más pszichológusra van szükséged a túlságosan nagy kötődés miatt, meg fogja mondani. A terápiának viszont nem szabad sérülnie vagy megszakadnia, különben hiába dolgoztál vele.

2014. febr. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!