Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ma elmondtam a pszichológusomn...

Ma elmondtam a pszichológusomnak, hogy meg akarok halni. Ugye nem mondhatja el senkinek, hiszen már rég betöltöttem a 18-at?

Figyelt kérdés

Már lassan egy éve járok, de ma jutottam arra a pontra, amikor sikerült végre kinyögnöm Neki, hogy én nagyon "szeretnék meghalni". Szó szerint ezekkel a szavakkal. Első kérdésem, amit már fentebb is említettem, hogy ezt nem mondhatja el senkinek ugye? Második pedig, hogy én nem akarok erről beszélni vele, mert lényegtelennek tartom és úgy érzem, hogy ez olyasvalami, amiben nem segíthet, sőt, nem is akarom, hogy segítsen. Minden másban benne vagyok és mindent megteszek azért, hogy jobban legyek, de ebből az egy dologból nem engedek, mert ez már vagy 2 éve érik bennem és érzem, hogy pár éven belül megteszem, mármint megölöm magam. Nincs különösebb oka, csak ennyi. Szóval hogyan kerüljem ki a kérdéseit majd legközelebb? Főleg azok válaszát várom, akik kíséreltek már meg öngyilkosságot vagy csak akartak és ezt elmondták a pszichológusuknak?

20/L


2014. jan. 22. 23:39
1 2
 1/14 anonim válasza:
94%
Sajnos nem tudom a választ a kérdésedre, de nagy hülyeség lenne megtenned, hidd el...
2014. jan. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem hiszem, hogy elmondaná bárkinek is, hacsak nem azt látná, hogy egy csendes lépéssel kikényszeríthet egy olyan helyzetet, hogy ne csak kerülgessetek dolgokat, hanem nyíltan bele kelljen menned. Akkor hátha lehetne segteni. Sose akartam öngyilkos lenni, nem vagyok egy életvidám arc, de a hangulatod min. részben a környezetedtől függ, amit váltogathatsz, még ha néha nehéznek is tűnik.
2014. jan. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Mármint belemenni abba, hogy beszélj róla, és talán találjatok okokat*
2014. jan. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

A jó hírem számodra az, hogy meg fogsz halni... egyszer. Mindenki meg fog.

A pszichológus ezt úgy kezeli, mint egy pillantnyi kijelentést, és tisztában van azzal, hogy a terápia hatására - pontosan ezért van a terápia - ez az érzés majd szépen átdolgozódik valami mássá. Te ezt még nem hiszed, nem látod, de ő már tudja, mert a pszichológusok már csak ilyenek, hogy láttak már pár pácienst, aki meg akart halni. Úgy emlékszem, nekem is volt olyan szakaszom a terápiám elején, amikor meg akartam halni. A kérdéseket kikerülni nem lehet, max. nem válaszolsz rájuk.

2014. jan. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%

A titoktartás kötelezi őt is, így amit te elmondasz neki, azt nem mondhatja el senkinek.

Egyet árulj el nekem.

Mi a fenének jár dilidokihoz ha nem is áll szándékodban javítani az életeden?? A pszichológus azért van, hogy lelkileg helyre hozzon. Neki az a dolga, hogy mindent amit mondasz újra és újra átbeszélje veled.. Ha nem akarsz beszélni az öngyilkossági hajlamodról, akkor minek említetted meg neki?? Minek mondogatod itt is??

Ha valaki annyira idióta, hogy megakarja ölni magát..nos azért nem kár.. Felesleges pszichológushoz járni, ha már benned eldöntött tény, hogy eldobod az életed..Bocsi, ha nyers voltam, de piszkosul szánalmasnak tartalak..

2014. jan. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Én pontoztalak le, szerintem nincs igazad. Az ember van egy X lelkiállapotban, és abban a lelkiállapotban lehet, hogy olyanokat tesz, mondd, ami full fura másoknak. De ez az állapot nagyjából változtatható. ELdöntötte... egy lelkiállapotban. De ugyanez az ember lehet boldog és egészséges is... egy másik lelkiállapotban.
2014. jan. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Hozzáfűzném, hogy ezt nem a terápia alatt kezdtem el érezni, hogy én megakarok halni. Mielőtt nem volt semmi bajom, már akkor is ezen gondolkodtam, hogy szeretném, de valamiért soha nem tudtam megtenni. És most úgy érzem, hogy én ezt az öngyilkos dolgot már egy ideje eldöntöttem, , hogy kész, vége, nekem ezt kell tennem, de valamiért egy olyan érzés is van bennem, hogy még várnom kell. Nem tudom, hogy mire, csak azt érzem, hogy én így fogok meghalni, a saját a kezem által, de még várnom kell, mert érzem, hogy történni fog valami, legyen jó vagy rossz, de inkább rossz a megérzésem. Én azzal is tisztában vagyok, hogy a pszichológus azért akar segíteni, mert Ő is úgy gondolja, hogy ez csak egy átmeneti időszak, de sajnos nem az. De hiába mondtam neki ma is, hogy ha jobban leszek, vagy jó dolgok fognak velem történni, én akkor is megteszem előbb vagy utóbb. Őszintén, szerintem max. 3 éves koromig akarok élni, de ez nekem így jó, sőt, tökéletes lenne. Így utólag már bánnom, hogy elmondtam neki.

2014. jan. 23. 00:12
 8/14 A kérdező kommentje:
* max 30 éves koromig
2014. jan. 23. 00:14
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nézd... Mindenről képet alkotsz magadban, mint pl. az öngyilkosságról is. Öngyilkosságról alkotott kép nem egyenlő öngyilkosság. Csomó kifejezés, így érzelem kerülhet be a rekeszbe az agyadban, mint pl. művészi, egyedi, nagyszerű, tök lehetetlen dolgok is, amik miatt ezt te szeretnéd. Aztán mire rájönnél, hogy ez mennyire kamu, már késő. Ha megszereted az életet, akkor a nemhalált szereted meg, így a nemöngyilkosságot is. Hajrá! :)
2014. jan. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Öngyilkosági kísérlet miatt voltam bőven pszichiáternél, és pszichológusnál is.

Nem, nem fogja elmondani senkinek anélkül, hogy te bele ne egyeznél. Nem csak azért, mert titoktartás, hanem mert nincs értelme.

26/F

2014. jan. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!