Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért szorongok ennyire a...

Miért szorongok ennyire a pszichológusnál?

Figyelt kérdés
Anyukám vitt el mert vágom magam. Hangulati zavaraim vannak, vagdosom magam, szorongok nagyon + úgy érzem figyelnek. Nem régóta kezdtem el járni. Szimpatikus a pszichológus (férfi), de nagyon szorongok. Először megyek egyedül és emiatt is szorongok, hogy mit mondjak neki ha belépek. Nagyon aggódom minden miatt. Nem emlékszem melyik ajtón kell bemenni. Sőt, nála is szorongok és szánalmasnak érzem magam :( ez normális az elején?

2014. márc. 2. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
47%

Azért is mész az orvoshoz, mert ilyen tüneteid vannak.

Mindannyiunkban van szorongás, van akiben jobban van akiben kevésbé. A gond az amikor a szorongás akadályoz minket hátköznapi életünkben. Tehát a szorongásod kezelésre szorul, foglalkozni kell vele. Nyilván az elején még eluralkodik rajtad ez. Próbálj meg lazítani. Mikor orr vagy ne gondolkodj előre, csak arra figyelj amit éppen csinálsz. Gondold át, hogy pontosan mi is ez az érzés. Miért is érzed ezt. Én is szoktam szorongani, ez segíteni szokott (nekem). Olyan mintha én lennék az orvos, és megamat, az érzéseimet vizsgálnám.

2014. márc. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mondd el neki nyugodtan, hogy szorongsz. Kell hogy tudjon róla, mert segíteni szeretne...
2014. márc. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az jó, ha nála is előjönnek azok a tüneteid, ami miatt jársz hozzá! Beszéljétek meg! Ha kivesézitek miért szorongsz, elmondod (az akár képtelennek tűnő) félelmeidet meg fogsz könnyebbülni és szép lassan elmúlik.
2014. márc. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!