Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem bírom már tovább, kész ki...

Nem bírom már tovább, kész ki vagyok készülve?

Figyelt kérdés

20 éves koromig semmi bajom nem volt de azóta nem bírom elviselni az embereket, illetve a viselkedésüket.

Ha nem vagyok annyira beszívva hogy alig állok egyszerűen nem tudok egy szót sem váltani senkivel.

Nem a függőség miatt vagyok ilyen ez már csak tüneti kezelés részemről tehát nem a szívás miatt lettem aszociális.

Nem bírom elviselni a sok képmutató, álszent, lelketlen, anyagias, törtető-mindenkin áttaposok mert megtehetem embert.

Mit tehetnék hogy kicsit elviselhetőbb legyen az életem?


2014. márc. 4. 05:45
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem mindenki tapos át a másikon. Nem mindenki anyagias és törtető- próbálj máshol ismerkedni és ne szívj be állandóan. Eh, fiatalok.....
2014. márc. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Valószínűleg azt kapod vissza, ami te adsz másoknak. Ha te kedves és őszinte vagy velük, ki van zárva, hogy így viselkedjenek veled.
2014. márc. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Kicsit egyoldalúan látod a világot! Vannak ám jó emberek is.

Amúgy meg a drog csak ront a helyzeten és nagy valószínűséggel az is váltotta ki, hogy így érezz.

2014. márc. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

kedves 1 es nem ismerkedésről hanem általánosságban mondtam

(kollega, boltos néni, szomszéd, stb)


kedves 2 es soha nem bántottam senkit szóval mégsem azt kapom amit adok

elhiszem hogy nem vagyok minta példánya a társadalomnak

de tényleg nem bánok senkit, soha


kedves 3 as örülök hogy NEM olvastad végig azt az 5 sort így még véletlenül sem helyes a tipped

2014. márc. 4. 12:24
 5/10 anonim ***** válasza:

szerintem nem veszed észre magadon, hogyan bánsz valójában másokkal és az milyen érzelmeket, reakciókat vált ki másokból


nem véletlen, kit milyen emberek találnak meg és milyen a hozzá való viszonyuk


ennek felismerésében árthatott, hogy drogozol



meg persze tényleg van egy csomó álszent ember, de sokan nem azok, valamit jelez, hogy nem őket találod meg

2014. márc. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én elhiszem,hogy nem kell mindenkinek a seggét nyalni,de pl.amit a 3.válaszolónak írtál..hát annyira nem volt kedves reakció,még akkor is,ha volt benne igazság.Másképp is megfogalmazhattad volna,hogy nincs igaza.Vagy úgy gondolod,hogy az már álszentség lett volna?

Segíteni szeretnék,tehát ne vegyél kötözködésnek egyáltalán.

Ismerős az érzés,amit leírtál.Én is gyűlölöm azt,ami megy.De arra rájöttem,hogy olyan embereket tudok megtalálni,és olyanokat kell csak beengednem az életembe,akiket szeretnék,akik megérdemlik,hogy velük legyek.Önzően hangzik,de ez a lényege az életnek,másképp nem igazán leszel boldog,márpedig te szenvedsz.Ha belegondolsz,az ember alapvetően önző.Szinte mindenkinek saját maga a legfontosabb,és talán ez így van rendjén.Gondold el,ha pl te utálod magad,és a környezeted,akkor hogy tudnál jót tenni másokkal,hogy tudnál nem törtető lenni?

Ez egy ilyen világ,törtetsz vagy éhen halsz.Erre akkor jöttem rá,mikor magamat kellett eltartanom teljes mértékben,és sajnos nyalni meg képmutatni kellett,hogy a munkám megmaradjonÉn is lázadtam,hogy ez nem lehet,nem tudom elfogadni,kifordul a gyomrom,stb.De rájöttem,hogy ha megtalálom és megteremtem magam körül azt a világot,azokat az embereket,akik olyanok mint én,máris változott kicsit a világ-és ezzel próbálkozhatnál először te is!

A világot nem tudod egymagad megváltoztatni,de változz te ,és máris változott a világ veled,és körülötted!:)

Dolgozol amúgy,Gondolkodj,mi váltotta ki belőled ezeket az érzéseket?Mi változott 20 éves korod után?Rájöttél,hogy már nem olyan mint gyerekként?

Találd meg magadban a válaszokat!

A pszichoterápia lényege is valójában ez,meg tudod válaszolni kérdésekkel a saját problémáidat,és megoldásokat találva eljuthatsz a leszokásig.

Nehéz az élet,de sok öröm(és sajnos még sok bánat is)vár rád,de beleposhadni és feladni valamit mindig könnyebb,mint tenni érte.Nagyon nehéz,és sokszor fájdalmas,szenvedéssel teli az út,míg az ember eszhez és céljaihoz ér,de ez egy életre szóló befektetés,szóval kezdj bele szépen!

2014. márc. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

kedves 6 os


értékelem a segítő szándékot

nem kell nyalnom hogy munkám legyen a munkaidőm felét nem töltöm bent és mégsem rúgnak ki 16 éves korom óta magam tartom el suli mellet dolgoztam

(fényezhetném magam de olyan szaktudásom van azon a területen ahol dolgozom hogy a főnököm minden nap közli velem szíve szerint kirúgna mert nem járok be de akkor neki se lenne melója)

írtad hogy "megteremted" a világod ahol tudsz élni

nekem ez úgy hangzik hogy inkább megtörtél és beálltál a sorba nem bántani szeretnélek csak véleményt alkotok

20 évesen sem változott semmi csak akkortájt sokaltam be attól ami előtte is zavart


már 3 fizetett pszihológus kért meg rá hogy ne látogassam többé őket mert ha még párszor jövök nekik kell pszihológushoz járniuk

2014. márc. 15. 13:56
 8/10 anonim ***** válasza:

olyan nekem is volt, hogy azt mondta a pszichológus, hogy most megy és érvényteleníti a diplomáját mert nem tud mit kezdeni velem, szerintem ilyeneket olyanoknak mondanak akik jóval okosabbak mint ők és olyan elakadásuk van amit már milliószor átjártak de nem tudnak mit kezdeni


a legtöbb pszichológus meg nagyon egyszerűen kezeli a dolgokat és sablonokban gondolkozik ilyenekben

2014. márc. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Sokan vannak ilyenek, de nem mindenki ilyen. Nem kell foglalkozni velük, tudom hogy nehéz, én is voltam így, bár én nem téptem be :D szóval annak ehhez nem sok köze van.

Nekem az segített, hogy 5-6 év kínszenvedés után végre megtanultam nagy ívbe ... az ilyen embereket a többiekkel meg jól elvagyok XD

2014. márc. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Elmúlt? :)
2018. jan. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!