Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valakinek bizonyos ok...

Ha valakinek bizonyos ok folytán megváltozik a személyisége (és nem a legjobb irányba) van esély rá hogy valaha is visszajön a régi énje?

Figyelt kérdés

Lassan 5 hónapja, hogy elvesztettem az Apukámat, aki mindennél fontosabb volt nekem. Apás voltam mindig is, nem anyás...A személyiségem úgy veszem észre, hogy 180 fokot fordult...pl.: régen szinte mindenre úgymond mosolyogtam, csak hogy kerüljem a konfliktusokat, szinte mkire ráhagytam dolgokat ugyan emiatt...De most úgy vagyok, hogy sokszor számomra is meglepő a nyersségem, a túlzott őszinteségem. (Régen is őszinte voltam, de akkor mérlegeltem, hogy elmondjam e a véleményem, holott tudom h nem tetszene az illetőnek, vagy sem...most ez valahogy abszolut nem érdekel, ha emiatt megutál valaki mert őszinte vagyok) Régen penge idegzetem volt, most eszméletlen ingerlékeny vagyok. Régen imádtam a vidám színeket, most rá sem bírok jóformán nézni...

Szóval a kérdésem fent le van írva...Van némi esélyem hogy egyszer visszajön a vidám, mosolygós énem?! Vagy mostmár ennyi idősen (23) marad a nyers, túlzott őszinte, "nem törődöm" énem?!


2014. márc. 6. 21:05
 1/5 anonim válasza:
Szerintem csak éppen apukád elvesztését dolgozod fel. Ez gyakran nem könnyű, de az embernek nem változik meg csak úgy a személyisége, hacsak nem történik vele valami ami nagy hatást gyakorol rá. Ha szembenézel vele egy idő után valószínűleg megint az őszinte, mosolygós, türelmes, és jól megfontolt ember leszel. Sok sikert!
2014. márc. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :( Van benne valami, amit írtál...:/ Remélem időben helyrerázódok :( az egyetemen kicsit így nehéz...
2014. márc. 7. 11:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Fél évig normális a gyászreakció. Ha egy év után sem múlik, akkor célszerű pszichoterapeuta segítségét kérni.
2014. márc. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A régi éned sohasem jön vissza. De azért majd jobban leszel.
2014. márc. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :(
2014. márc. 7. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!