Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy borderline szindrómás...

Egy borderline szindrómás észreveheti a betegség leírása alapján, hogy illik rá?

Figyelt kérdés
2009. dec. 13. 21:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

személyiség zavaroknál inkább jellemző hogy mások veszik észre hogy valami nincs rendben, viszont a borderline szindrómának is vannak olyan tünetei amiket észlelhetsz magadon.

tessék itt egy link ahol elég sok minden le van írva:

[link]

2009. dec. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 issti ***** válasza:
100%
Én ismertem ilyen beteget, de nem volt tisztában magával. Látszólag normálisan él, a külvilág fele kínosan próbál pozitívan viszonyulni, de ok nélkül bármikor szélsőséges hangulati kitörések jellemzik. Mivel nem tudja felfogni mi baja, így nem is nagyon lehet segíteni rajta. Borzasztó.
2009. dec. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
két éve diagnosztizáltak, a saját lábamon mentem el a pszichiátriára. azt nem tudtam h mi a bajom, viszont azt igen, h valami nagyon nem oké velem.. észreveheti az ember magán, a leírások alapján, h illik rá DE olyan nincsen h "ön-analízis" pláne ha nem ért hozzá valaki. nem tudod magadat diagnosztizálni, kezelni meg végképp nem..ez sajnos nem olyan, mint egy táplálkozási zavar, hogy ha beismerem magamnak h baj van, akkor megpróbálhatok egyedül változtatni rajta.
2009. dec. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Elolvastam a tüneteket, és sokat felismertem magamon. És sok olyan is volt köztük, amiket már mások mondtak rám.

Mit tegyek? Nem szeretnék gyógyszereket szedni. Azt olvastam, hogy főleg ahhoz kellenek gyógyszerek, hogy a betegek alkalmassá tegyék a pszichoterápiára, mert nem alapból nem működik együtt. Hát én maximálisan együttműködnék!!!

2009. dec. 14. 15:23
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok..

először meg kell h állapítsák h konkrétan ez a bajod, ehhez kb 6-8napra bentfognak főleg ha nagyon gyilkolod magad, öngyilkos hajlamaid is vannak. pszichológus, pszichiáter, ideggyógyász is megvizsgál, egy halom tesztet kell kitölteni h kiderüljön h depresszió is megállapítható meg meg stbstb...szóval hosszú. nyugtató nélkül valóban énsem voltam kezelhető, ebben lehet valami. a szorongás miatt nem tud az ember együttműködni de kb normálisan gondolkodni sem.. sztk-ba kell elmenni, előbb pszichológushoz, elmondod h erre gyanakszol, és ha úgy látja továbbküld a pszichiátriára, ahonnan (ha muszáj) kórházba. rendszeresen kell járni beszélgetésre, életmódtanácsokat kapsz, és valószínű gyógyszert is, attól függ mennyire súlyos. jogod van eldönteni h beszeded-e ha felírják, nem fogják lenyomni a torkodon..max javasolják h szedj ezt meg ezt. nyugodtan menj orvoshoz, ha tényleg beteg vagy magától csak egyre rosszabb lesz, ha jön még mellé egy mániás depresszió idővel fel is kötöd magad.. kezelni kell!!!

2009. dec. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Öngyilkossággal kapcsolatban csak gondolataim vannak, nem akarom megtenni, és csonkítani sem szoktam magam. Dührohamaim sincsenek, de az identitászavar, a szociális kapcsolatok...stb stimmel.
2009. dec. 14. 19:11
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
ez nekem eddig depresszió(de az orvos még mindig nem én vagyok). semmi rossz nem fog történni ha orvoshoz mész, ezt én is garantálom. úgy látom tartózkodsz ettől..én is tiltakoztam egészen addig míg már szinte semmire nem voltam képes a hétköznapokban. innen nehezebb is visszamászni. le tudnád írni h pontosan mik a tüneteid?
2009. dec. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Hát régen tök normális voltam, meg erős, könnyen megnyíltam mindenkinek, nagyon naiv voltam. Sokszor átvertek, kihasználtak. Eddig ahányszor szerelmes voltam, mindig évekig ragaszkodtam, szenvedtem, és mindig reménytelen volt. Görcsösen járok mindenkinek a nyakára, hogy tisztázzam a dolgokat, hogy épp ki mit mondott rólam, meg stb... Paranoiásnak neveztek már sokszor, ezt alá is írom, de sokszor nem alaptalanok a feltevéseim.

Nem vagyok tisztában a világnézetemmel, nem tudom, hogy miben vagyok igazán jó, hogy mit kéne csinálnom...

Sokszor úgy érzem, hogy egyszer bekattanok.

Sokszor apró hülyeségeken idegeskedem úgy, hogy kiabálok. Olyan "igazi", "zúzós" dührohamom még nem volt.

Sokszor gondolkozom azon, hogy tulajdonképpen miért is kell élni, miért születtem meg, mi a dolgom. Realizálom, hogy a világ sz*r, tele van sz*r emberekkel, és akkor elkeseredem.

Amúgy a depresszióra én is gondoltam, de a rossz kedvem nem állandó, és nem is változik periodikusan (váltogatva a mániás és a depressziós fázisokat, mint bipoláris depressziónál), hanem az épp aktuális eseményektől, gondolataimtól függ a hangulatom.

2009. dec. 14. 20:36
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
kezdődő borderline talán. hasonló az én problémámhoz, de különbségek is vannak, mondjuk rám sem igaz h kapcsolatfüggő vagyok, inkább nem tudok semmilyen kapcsolatot létesíteni, barátkozni sem, ha valaki szóba állna velem, mindig kihátrálok. dühroham..ismerek egy borderline lányt, aki akkor kap dührohamot, ha úgy érzi nem figyelnek rá amolyan "úgysem kellek senkinek" címszóval, én meg inkább ha hibázom, rossz dolgozat, hiba a munkahelyemen. akkor a legnagyobbakat, ha megígérek, megbeszélek valamit, például egy találkozót valakivel, akár munka ügyben. és annyira rettegek a szituációtól, h egyáltalán nem tudok kimozdulni a lakásból, leblokkolok. az előtt menj orvoshoz, mielőtt valami hasonló kialakulna, alig bírok valahogy alkalmi munkákból megélni, annyi munkaajánlatot elvesztettem emiatt...rég lehetne főállásom... szóval ilyenek miatt kapok dührohamot, összevagdosom magam, tépkedem a hajam, ütöm magam és bőgök kb 20percig aztán ha kicsit lenyugodtam beveszek egy dormicumot h legalább el bírjak aludni. ismerős ezek közül bármi? félsz az elvárásoktól? kb mikor kezdődött ez nálad és mióta tart? úgy értem h mennyi idős voltál amikor még nagyjából oké volt az életed?
2009. dec. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Hát az elvárásoktól nem igazán féltem soha... Sokszor képes vagyok úgy suliba menni, hogy nem tanulok semmit, és ha felelek, akkor sosem izgulok, hanem lazán (néha szinte néha vicceskedve) mondom el az anyagot. Nyelvvizsgán is csak az utolsó pillanatban kezdtem el izgulni kicsit. Az érettségitől viszont picit parázom, de annyira nem, hogy ne legyek képes elképzelni a szitut. Szóval ez az elvárásoktól való félelem nem jellemző rám. Sőt, inkább néha hanyag vagyok és lusta, halogatom a teendőimet, van olyan, hogy eltelik úgy nap, hogy semmit nem tanulok.

Idegességemben sírni szoktam, de közben nem bántom magam, nem csinálok semmit, csak sírok.

Alvással szinte soha nincs gondom, soha nem szedtem semmit. Bármiféle gyógyszert (fájdalomcsillapító...stb.) is nagyon ritkán veszek be, nyugtatót/altatót/alkoholt/dohányt/drogot soha.

18 és fél éves vagyok, és kb egy-másfél éve nem érzem jól magam a bőrömben. Előtte ugyanolyan problémáim voltak, de akkor még nem akasztott ki annyira. Egy probléma akkor dönt padlóra, ha minimum másodszorra következik be, mert általában tanulni szoktam az elsőből, de úgy érzem, hogy másodszorra hiába csinálok bármit is máshogy, megint ugyanúgy kicsesznek velem.

2009. dec. 15. 14:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!