Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valami mentális bajom lehet?

Valami mentális bajom lehet?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok. Tavaly volt egy korszakom amikor a legjobb barátnôm új legjobb barátnôt talált magának engem meg ott hagyott egyedül ( mert rajta kívül szinte alog beszéltem mással az osztályból ). Így egyedül voltam, és ennek következtében egyre rosszkedvûbb is. Akik eddig még úgy-ahogy a ' barátaim ' voltak ( ami azt takarta akkor hogy szóbaálltak velem néha ) kezdtek egyre jobban eltávolodni tôlem a folyamatos rosszkedvem miatt. Az iskolában nem beszéltem senkivel, otthon se nagyon a szüleimmel. Amikor megláttam a facebookon egy képet a volt barátnôimrôl ahogy együtt mosolyognak mindig elfogott a sírhatnék. Aztán idén eldöntöttem hogy más leszek. Elkezdtem mosolyogni és a barátaim is visszapártoltak mellém. Jól elvoltunk, a volt legjobb barátnôm is visszajött. Aztán egyszercsak minden ok nélkül rossz kedvem lett. Sírhatnékom volt, nem akartam senkicel sem beszélni, pedig egy perccel ezelôtt még nevettem.Nem tudtam mitôl van. Aztán ezek a gyors hangulatváltozások egyre gyakoribbak lettek. Egyszer otthon minden ok és elôzmény nélkül sírni kezdtem, pedig nem történt semmi.Épp a kezembe volt egy ceruza az belevágtam mélyen a felkaromba. Majd egyre töbször. Közben azt mondogattam magamba hogy szart se ér az életem. Ez azóta is tart, a minden ok nélküli rosszkedv és nagyon rossz közérzet.Ez mitôl van??

2014. márc. 9. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon megviselhetett a dolog ès mèg nem sikerült feldolgoznod. Amit leírtál, utalhat depresszióra, mint mentális problèmára, de laikuskènt èn csak azt tudom mondani, hogy talán így próbálod túltenni magad a törtènteken. Èn is sokszor el szoktam vonulni az emberek elől. Megjegyzem; nem vèletlenül. De, ne bújj álcák mögè, ne játszd meg az èzèseidet senki előtt sem! Ez nem fog segíteni, hidd el a megoldás nem ebben rejlik. Amikor nevetsz, azèrt van, mert avval vezeted le a feszültsèget. Amikor pedig sírsz, kiadod magadból minden fájdalmadat. Ez általában a legtöbb nőnèl ès tinèdzserlánynál így szokott menni. De, ne különülj el, mert rádnyomják a bèlyeget, hogy más vagy, mint a többi, pedig ez nem igaz! Ugyan olyan vagy, mint a kortársaid, csak egy kicsit èrzelmibb. Ez nem rossz, sőt az empátia ès a tolerancia kivèteles tulajdonságok. Ne büntesd magad, sem spontán sem szánt szándèkból kifolyólag! Így is annyi gúnyos, irigy ember van, aki csak bántani tudja a másikat. Ne fèlj, jobban leszel, csak beszèld ki magadból a fájdalmaidat! 14/L
2014. márc. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tavaly ez a dolog 4-5 hónapig tartott. És ezért félek egyfolytában, hogy újra elôjön. :( Megpróbálom amit javasoltál és köszönöm!
2014. márc. 10. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!