Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetnek problémáim abból,...

Lehetnek problémáim abból, hogy összevissza szedem a nyugtatókat, és szorongásoldókat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sertralin-Teva antidepresszánst szedek, és mellé Anxiront szedtem, előtte pedig Ataraxot.

Most letettem az Anxiront kb. 2 hét után.

A Sertralint szedem normálisan 2x1-ben, de a nyugtatókat összevissza szedem.

Nézzük csak..

Volt már olyan, hogy este 2 Atarax+1 Xanax.

Volt már olyan, hogy reggel csak Sertralin, semmi más.

Volt már, hogy csak 1 Rivotrilt.

Volt már, hogy 1 Atarax+1 Rivotril.

De ezeket, hogy Xanax, Rivotril, eddig még csak este szedtem.

Muszály, szükségem van rá.

Aludni akarok, és este nem akarok már szorongani sem, nyugodt estéket akarok.

Ma este úgy kéne /anyukám tudomása szerint/, hogy 1 Sertralin és mellé 1 Ataraxot.

De az Ataraxot majd csak megjátszom, hogy beveszem, és elteszem magamnak későbbre, helyette bevennék 1 Rivotrilt.

Senki nem tud arról, hogy néha kapkodok be Xanaxot meg Rivotrilt is.

A pszichológusomnak és pszichiáteremnek majd fogom mondani.

Lehet ebből valami problémám?

Mármint az összevissza gyógyszerszedéstől.

16/F



2014. febr. 25. 17:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Jézus, úristen! Nem hiszem el, hogy létezik ilyen!

Te eszedn vagy? Mentálisan tiszta nyomorék leszel a sok méregtől! És 16 éves vagy???? Nem vagy normális! Most hagyd abba a gyógyszerszedést, ha még élni akarsz tiszta fejjel!

2014. febr. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem méreg, csak nyugtató.

És mindegyikből a legkisebb dózisút.

Rivotrilból 0.5 mg-ost, Xanaxból meg 0.25 mg-ost.

Így is egy roncs vagyok mentálisan.

Vagyis mostmár annyira nem, de az elmúlt 1-2 évben az voltam.

Azóta pszichológushoz, és pszichiáterhez járok.

Mostanában már picit jobban vagyok az antidepresszánstól,de néha még törnek rám rohamok, amiket már nem tudok én magam kezelni.

Olyankor kapok be egy bogyót.

Azok megnyugtatnak,és aludni is tudok.

Van, aki éveken keresztül szedi, és mégis normális.

2014. febr. 25. 21:16
 3/12 anonim ***** válasza:

Nos én nem vagyok orvos, sőt, beteg sem aki ezeket szedi/szedte.

Mégis van némi fogalmam ezekről a szerekről, így leírnám amit gondolok, de kezeld őket megfelelő fenntartásokkal!


Nos, az, hogy a nyugi tabikat csak akkor veszed be, amikor úgy érzed, hogy szükséged van rá, az nem baj, sőt.

Viszont az anti depi szerintem nem az a fajta, amit így kell szedni. Szerintem annak a szedését egészen addig nem szabad abba hagyni, amíg gyógyult nem vagy. Útánna is valszeg fokozatosan kell elhagyni.


A nyugi tabikkal vigyázz viszont, ugyanis okozhat durva hangulat problémákat, agresszivítástól kezdve az öngyilkos gondolatokig, szóval ne nagyon szórakozz vele orvos hozzájárulása nélkül. Ha valóban szükséged van rá, az orvos felírja neked.


Amúgy ha van xanaxod, akkor hagyd a rivót a fenébe, az nem gyerek gyógyszer... Időseknek, epilepsziásoknak való, neked inkább a frontin kellene, amúgy is sokkal jobb stressz oldó hatása van szvsz.

2014. febr. 26. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%

"Nem méreg, csak nyugtató"


Magadat győzködöd? A legdurvább mérgeket eszed. Igen, a méregevéstől lehetnek problémáid. Itt a válaszod.


"Van, aki éveken keresztül szedi, és mégis normális."


Rengeteg ember élete megy tönkre az ilyen szerektől. Mivel nem oldják meg a problémákat, csak segítenek elfedni VISZONT komoly egészségügyi problémákat okoznak, így abszolút csak kártékonyak.


Ez a válasz, ha már érdekelt annyira hogy kérdeztél.


Képzelj el egy normális világot, ahol nincsenek gyógyszerek, nyugtatók.

Élj ebben a világban.


Amúgy szüleid.. vajon mit csinálnak?

2014. febr. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A Xanax és Frontin hatóanyaga ugyanaz, míg a rivotril és a Xanax/Frontin hatása megegyezik. Én csak azt nem értem, hogy miért veszel be ennyiféle különböző gyógyszert... Meg ki írta neked ezeket fel egyáltalán?


Antidepresszánst rendszeresen kell szedni és nem akkor, ha rosszabbul vagy. Kell neki így is 4-5 hét, mire érzed a hatását, rendszeres szedés mellett...


A nyugtatókat pedig én CSAK AKKOR szedném be a helyedben, ha nyugtalannak, idegesnek és feszültnek érzem magam (én legalábbis így szedem). Ha minden rendben van, akkor hanyagold őket és csak az antidepresszánst szedd.


Ekkora mennyiségű gyógyszertől a májad és a veséd megbetegedhet és komolyabb problémáid is lehetnek. Fejből nem tudom, hogy mekkora a toxicitása ezeknek a szereknek, de biztos nem tesznek jót. A rendszere nyugtatózás hatása pedig az lesz, hogy hozzászoksz, egyre nagyobb dózisra lesz szükséged és a végén már az sem fog használni. Elhagyni viszont nem fogod tudni...


Nem vagyok Szendi Gábor, hogy szidjam a gyógyszergyárakat, de azt a saját bőrömön tapasztaltam, hogy minél előbb el kell őket hagyni, ha már nincs rájuk szükséged. Járj inkább csak a pszichológusodhoz és próbálj meg a terápiával meggyógyulni.

2014. febr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Persze, az antidepresszánst folyamatosan szedem, napi 2x1-ben.

A Xanaxot és Rivotrilt senki nem írta fel, anyától vettem, persze ő nem tudja.

2014. febr. 26. 12:33
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Figyelj, ez olyan, mint amikor a szemetet besöpröd az ágy alá. Én sem hidtem el, ilyen helyzetben voltam. Mikor az orvos azt mondta, nincs több gyógyszer, hatalmas hiányom volt, saját magamnak kűzdöttem le a szorongást.

Ezek a szarok, nem oldják meg a bajt csak elfedik!


16/F

2014. febr. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor légyszíves többet ne vegyed be őket, mert nem gyerekjáték és nem véletlenül nem neked írta fel az orvos. Próbálj meg erős lenni és ha először nem megy nélküle, próbáld meg szépen lassan elhagyni a gyógyszereket és csak az antidepresszánst szedd.
2014. febr. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Miért nem olvasol utána a neten, hogy mekkora kárt tudnak okozni ezek a drogok, ha sokáig szeded????
2014. febr. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha már egyszer bevettél egy erősebb nyugtatót akkor a gyengébbek mint pl Atarax nem fognak már hatni... ezt jól elcseszted, bár nem tudhattad. Én ugyan ebbe a csapdába estem, de inkább úgy döntöttem akkor inkább nem is szedek semmit, nem akarok 30 évesen agyilag nulla lenni.
2014. márc. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!