Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez elfogadott a terápiában?...

Ez elfogadott a terápiában? Vagy lehet valamilyen haszna?

Figyelt kérdés
Járok pszichológushoz, szorongás, pánikroham, depresszió és azért mert vagdosom magam és rettentően félek az emberektől és a véleményüktől. A pszichológusom megölelhet? Még nem sírtam nála de akkor miket csinál/mondd ha valaki elsírja magát nála? Csak zsepit ad neki és mondja a mondókáját?

2014. márc. 12. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy meg fog ölelni, mivel ő nem a barátod, hanem az orvosod. Igen, ad majd zsepit, próbál majd megnyugtatni. De az mindig jó jel, ha meg tudsz neki nyílni annyira, hogy elsírod magad, mert ilyenkor nagyon sok érzelem gyűlik fel benned, tehát ez egy természetes folyamat. :)

Merj neki mindent elmondani, nem kell rögtön nyilván, de úgyis meg fogsz benne bízni egy idő után :)

2014. márc. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha esetleg megölelne az nem számítana buncselekmenynek meg semminek, nem?
2014. márc. 12. 22:43
 3/8 Bárzsing ***** válasza:
Persze, hogy nem számítana annak :) Amúgy pszichológusa válogatja, lehet, hogy csak a válladra teszi a kezét, de ha annyira sírsz, nagy valószínűséggel meg is ölel. Sokat könnyíthet a lelken egy ilyen ölelés.
2014. márc. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem fog megölelni,ne reméld.Arra ott lennének a barátaid,szüleid.Ő max.ad egy zsepit,megpróbál rájönni,mi a baj,próbálja elmagyarázni,hogy ez így nem igazán jó,stb.

Én rengetegszer sírtam sajnos el magam,mert ilyenkor jött elő nagyon sok felgyülemlett feszültség.Csak beszélgettünk tovább,vagy mondta,hogy próbálozzunk meg másik gyógyszerrel,mikor már eldurvult a helyzet nagyon..

Ha látta hogy csak megkönnyebbülés,akkor hagya egy ideig,és megnyugodtam,majd folytattuk.

Szerintem nálatok se lesz kivétel.Nem nyúl hozzád,ő az orvosod,nem barátkoztok,külön választja a magánéletét és a munkáját,a saját és a te érdekedben is.

2014. márc. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

próbál rávezetni arra, hogy magadtól összerakd éppen miért buktál ki pontosan



ölelgetés az káros lehet, mert sokan eleve kötődési zavarral küszködnek és csak ártana nekik egy ilyen pszichológusi gesztus, bár helyzete, személye válogatja

2014. márc. 13. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt embere válogatja, én nem jelenteném ki, hogy tuti nem fog megölelni, mert ő nem arra van. Egy jó szakember mérlegeli, hogy mivel tenne jót neked. Ha kötődési nehézségeid is vannak azért nem árt, ha az együttérzését kimutatja, ugyanakkor távolságtartóbb marad.
2014. márc. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
együttérzés kifejezéséhez nem kell megölelni valakit
2014. márc. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem, bizony. Ki mondta hogy meg kell?
2014. márc. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!