Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrenia - konkrétan...

Skizofrenia - konkrétan milyen skálákkal, tesztekkel szokták kétséget kizáróan kimutatni, h vkinek ez van?

Figyelt kérdés

A tesztek nevére lennék kíváncsi, amelyek alapján ki lehet mondani XY-ról, hogy ő skizopfrén.


ezt olvastam valahol:


"Diagnosztika: klinikai pszichodiagnosztika, tünetbecslő skálák segítségével"


Nos, ezekre a skálákra, tesztekre, tünetfelmérő objektív módszerekre lennék kíváncsi!


Pl. egy MMPI lehet 100%-os diagnosztikai módszer? Vagy hogy működik ez?



2014. márc. 14. 09:26
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

na igen. nem beszélve az ez idő alatt beléjük tömött rengeteg méreg "áldásos" hatásairól ...


Na meg aztán valljuk meg, a döntés sokszor nem éppen a legkompetensebbek kezében van. Én is tudok olyan esetről, hogy több klinikai szakpszichológus is ellenezte, mert szerintük szó se volt róla, na ennek ellenére az alig pár éve szakvizsgázott drága drnő kitartott rögeszméje mellett, és nem tágított a diagnózisa mellől. Szal valahogy ez sincs nálunk rendben, és nem ártana rendezni a klinikai pszichológus és pszichiáter jogosultságait, kompetenciáját.

Én elhiszem, hogy a pszichiáter kiválóan tud receptet írni, de a tudásbeli különbség szakadéknyi egy jól képzett, klinikai szakpszichológushoz képest.

2014. júl. 7. 05:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!