Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ehhez mit szólnátok?

Ehhez mit szólnátok?

Figyelt kérdés

Letrehoznék egy Facebook-os csoportot,ahol csak a mi közös titkainkat osztanánk meg egymással.

Legyen szó depresszióról,szorongásról,kényszerbetegségről,személyiségzavarról,hipochondriáról,skizofréniáról,vagy bármilyen mentális zavarról.

Mivel a Facebook-on nyílt a személyazonosság,szigorú titoktartás kötné a tagokat.

Elmesélhetnén egymásnak a gondjainkat,ami bántja a lelkünket,vagy ha valamilyen nehés fázist éltünk/élünk át a betegségünk miatt.

Tanácsokat adhatnánk egymásnak,lelki támaszt is.

A csoport persze zárt vagy titkosított csoport lenne.

Mit gondoltok erről? Ha benne vagytok,kommenteljetek,és létrehozom a csoportot. :)

16/F



2014. márc. 16. 10:25
 1/6 anonim válasza:
Ez nem is rossz ötlet szerintem csináld meg barátaiddal! :)
2014. márc. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A barátaimmal? Jó vicc....

Nekik fogalmuk sincs,hogy mi az,hogy mentális betegség.

Attól "depressziósak",hogy a szerelmük nem köszönt nekik..

Én az itteni emberekre gondoloj,akik tényleg,igazi mentális betegségben szenvednek..

2014. márc. 16. 10:38
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Szia! Szerintem nagyon jó ötlet önsegítő csoportot indítani a világhálón. Sorsfordító lenne ez sokak számára, én csak azt tudom ajánlani, hogy ha van rá időd és energiád nyugodtan próbáld ki. Sokan persze támadni is fognak miatta, erre számíts majd, mert a legtöbb emberben nincs elég tolerancia. Sajnos sokakban gúny és rosszmájúság lakozik. De, ki kell hangsúlyoznom, hogy mások számára életmentő lehetőség lenne, úgyhogy hajrá! Ha bármi segítségre lenne szükséged nyugodtan írj rám. Támogatlak a tervek véghezvitelében. A korom ne zavarjon, nem minden a külsőség. 14/L
2014. márc. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
53%
Én nem támogatom az ötletet, hisz szaktudás hiányában a jó szándék a rászorulók számára akár kárt is okozhat. Elképzelésed ennek ellenére egy kedves gesztus, de egy pszichológus sem kezelhet olyan embereket, kik gyógyítására nem megfelelően felkészült.
2014. márc. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt is szövődnek barátságok.

Egyedi, akár pimasz hozzászólásokkal,

heti gyakorisággal keresnek meg privátban, akik többre kíváncsiak a témában.

Akkor lelkesen ismerkedünk, majd egyedi ütemben felfedjük a személyiségünket.

Bemutatkozunk egymásnak, ha szimpatikusak vagyunk.

De.....:

5 év sok-sok ismeretségéből szerzett egyöntetű tapasztalatom, hogy

nagyon rövid idejűek a kapcsolatok. Pár hét intenzívebb levelezés után megszakadnak a haverságok.

Amint kiveséztünk valamit, fakul az érdekesség, már nem egyedi a különvélemény, nem különleges a más nézőpont.

Röviden: unalmassá válik minden, ha már elmúlik az újdonság, másság, éppen azonosság ereje.


Tehát én tapasztalva, hogy rövidek az érintkezések, ezért kényes mentális problémáimhoz nem vállalom a nevem.


Nem éri meg a nyilvánossággal járó diszkréciós kockázatot az arcom felvállalásából származó előnyök?!!


Kb. 3 hónap anonimitás után bíznék, csatlakoznék egy csoporthoz. Akkor már talán megérné egy valódi barátság esélye.



Így kezdeném a bemutatkozást.....:

X.Y. vagyok, örülök Nektek, megbecsüllek Titeket


De.....:


Valahol továbbra is maradok párhuzamosan valamely

anonim fórumon is, mert ez nekem pluszt ad a névtelenség őszinteségével.

2014. márc. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

Jó ötlet, de nem a Facebookon... Én kizárt dolognak tartom, hogy elmondjam vadidegen embereknek a dolgaimat, névvel és fényképpel ellátva...


Erre az oldalra is azért szeretek járni, mert teljesen anonim módon írhatok ide és nem kell attól félnem, hogy a hülye dolgaimat ellenem fordítják a való életben. Így is van elég bajom...

2014. márc. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!