Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok sógornőként/bará...

Mit szólnátok sógornőként/barátnőként, anyós-apósként ehhez az új/régi kapcsolathoz?

Figyelt kérdés

Az első férjemhez 19 évesen, meggondolatlanul mentem hozzá, amolyan se veled, se nélküled kapcsolat volt. Válás lett a vége. A barátaim nem nagyon szerették, éppen azért mert sokszor voltam kibukva miatta. Később egy korábban nagyon kedves barátom és köztem alakult ki szerelem, ő lett a második férjem. Sajnos két éve elvesztettem egy balesetben. A családjával nagyon szoros a kapcsolatom. Már a kapcsolatunk előtt is az volt, sokat voltam náluk, mivel a húga az egyik legjobb barátnőm, szülei is szeretnek/szerettek már akkor is. Fontos a véleményük számomra, van egy közös kisfiunk is, miatta méginkább.

A halála óta nem volt senkim, de egy ideje felkeresettvaz exférjem, elkezdtünk beszélgetni, először neten, majd személyesen. Sokat változtunk mindketten, ö is átment 1-2 dolgon. Alakul köztünk újra valami, úgy érzem ő az egyetlen akivel túl tudok lépni egyszer a férjm halálán, ha egyáltalán túl tudok. Viszont másik részről árulásnak érzem, visszamenni a régihez, mintha a férjem csak egy kis kitérő lett volna. Egyáltalán nem az volt, sőt.. félek hogy a család/barátaink is ezt gondolnák, főleg mivel nem szerették. Ti hogy vélekednétek a helyükben?


2014. márc. 4. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
szerintem ne érdekeljen, hogy ők mit szólnak/szólnának hozzá
2014. márc. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom ami törént, nem lehet könnyű. Bárkid lenne, árulásnak éreznéd. A legjobb barátnőm pasiját hasonló okokból nem szerettem. Szakítottak, mindenki fellélegzett. Erre most megint összejöttek, és egyfolytában mondja, hogy de mennyire megváltozott az ember. Elhiszem neki, és örülök, ha nem szenved már tőle annyit, de nem visz rá a lélek, hogy találkozzak vele, vagy tiszta lappal induljon nálam is. A lány többi barátja is elakadt ebben, ahogy meséli....
2014. márc. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Apósként (még nem vagyok), sógorként én teljesen természetesnek venném, hogy fiam/testvérem halála után mondjuk 1 évvel már menyem/sógornőm újra keresné a magánéleti boldogságot.


Mivel a meny/sógornő unokám anyja/unokaöcsém v. unokahúgom anyja ettől még továbbra is a családunkhoz tartozna. Após/anyós gyakran tényleg annyira megszereti a menyüket, vőjüket hogy tényleg lányukként, fiúkként kezeli.

2014. márc. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egy új kapcsolatnak tudom hogy örülnének, sogornöm már feszegette korábban is hogy örülne ha lenne valakim. Csak éppen ezt a valakit nem szereti.
2014. márc. 4. 14:50
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha volt férjed családja normális Veled, akkor azért figyelnék arra, amit mondanak, de döntést magam hoznám, melynek során mérlegelném azt, hogy őt miért nem akarják. Mégis mit mondanak Neked, ami ellene szól?
2014. márc. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Hát ha valakihez, hozzá tuti nem mennék vissza a helyedben...
2014. márc. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
Mennyi idős volt a férjed?
2014. márc. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"úgy érzem ő az egyetlen akivel túl tudok lépni egyszer a férjm halálán, ha egyáltalán túl tudok"


Na, pont ez a baj. Előbb zárd le magadban a gyászt, aztán gondolkozz új kapcsolaton.

2014. márc. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Pár kérdés:


Hány éves vagy most?

Hány évig éltél a második férjeddel?

Az elsö férjed mennyiben lett másabb, mint régen? Mert "se veled, se nélküled kapcsolat"-va újra belemenni értelmetlen lenne.

Miért pont a volt férjed az, aki szerinted segíteni tudna túllépni a második férjed elvesztésén?


De a kérdésedre válaszolva: CSAK az, hogy a volt férjed az, akivel kezdödik valami, NEM lenne akadály arra, hogy családtagként elfogadjam, feltéve, hogy az illetö rendes, normális férfi. Azonban a helyedben nagyon lassan, óvatosan kezdenék vele, mert egyrészt nem teljesen véletlen, hogy egyszer már éreztél iránta hasonlóan, és mégsem lett belöle jó dolog, másrészt meg ott a gyereked is, akire tekintettel kell lenned, egy új partnert melletted elfogadni azért idöbe telik.

2014. márc. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva én nem ítélkezek senki felett aki elvesztette a szerelmét. Szerintem egy ilyen tragédia feljogosítja rá az illetőt, hogy úgy lépjen ezen túl, ahogy tud. Ha ez pont az, hogy egy exszel hozza újra össze a sors, akkor az. Csak arra vigyázz, nehogy megint úgy járj, mint régen :) Egyébként meg részvétem és sok boldogságot a jövőhöz. Megérdemled!
2014. márc. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!