Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Igaza van a pszichológusnak,...

Igaza van a pszichológusnak, sírnom kellene?

Figyelt kérdés
Már egy ideje járok pszichológushoz, és az elején attól féltem, hogy majd végigbőgöm a terápiát, de valamiért nem tudok előtte sírni. (itthon éjszakákat sírok át) Mindig mondja, hogy ez fontos lenne, de egyszerűen nem megy.
2014. márc. 16. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
pszichológus ez is egy újabb fejlett világbeli nyavalya
2014. márc. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az nem jó, ha a pszichológus azzal nyomaszt, hogy mit csinálj. lehet, hogy bizalom kell neked hozzá, azt pedig ki kell érdemelnie, és időbe kerül.
2014. márc. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, a bizalom nekem nagyon fontos, és valahol úgy érzem, hogy meg tudok benne bízni, de valamiért, hogy előtte sírjak, az nem megy, pedig már nem is szégyellném. Mondjuk én más előtt sem sírok, csak akkor amikor egyedül vagyok.
2014. márc. 16. 21:14
 4/6 Bárzsing ***** válasza:

Dettó, én sem tudok más előtt sírni. Az első pszichológus, akihez kerültem, nagyon szimpatikus volt, az elejétől fogva meg tudtam bízni benne, de hiába voltam nagyon magam alatt kinn a folyosón, amint beléptem hozzá, és kezet fogtunk, mintha elvágták volna. Most egy kedves, de számomra kevésbé szimpatikus emberkéhez járok, és a múltkor majdnem elbőgtem magam előtte.

Érdekes dolgok ezek...

2014. márc. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a pszichológusod nem tud érzelmileg megfelelően hangolni, keressél egy valódi pszichoterapeutát. Az a lényeg, hogy előhívja belőled az ártó érzelmeket,és ha előjöttek, akkor változtassa meg azokat. Vannak erre megfelelő módszerek: KIP, ego-state, regresszió, Bradshow, Rossi, stb.
2014. márc. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Érdekes tényleg, köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 16. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!