Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichoterápiát hogy...

Egy pszichoterápiát hogy illik befejezni? A beteg egyszer csak azt mondja a pszichológusnak, hogy köszöni a segítségét, többet nem jön? Ki kezdeményezi az ilyet: a beteg vagy az orvos?

Figyelt kérdés
Én járok pszichológushoz, de nem tudom, hogy majd ha nem lesz szükségem rá, akkor ezt én adjam az ő tudtára, vagy ő mondja meg nekem. Azért nem gondolom, hogy az utóbbi, mert végülis neki addig jó, amíg járok.
2014. jan. 25. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Ha tényleg terápia, akkor elvileg a betegnek és az orvosnak előre meg kell állapodni, hogy hány alkalomból fog állni a terápia.

De ha nem a szó szoros értelmében vett terápia, akkor addig, ameddig szükségét érzed/érzitek neki.

2014. jan. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én tizenévesen jártam pszichiáterhez, aztán egyszer nem mentem, és azóta se voltam. Mondjuk annak értelme se sok volt, szegény nő végig vigyorogta az egészet, mint akinek elgurult a gyógyszere, aztán felírta a Zoloftot és kész. Ráadásul mindenről részletesen beszámolt anyámnak. Szóval itt nem volt fejlődés.


Egyébként beszélhetsz ám erről a pszichomókussal.

2014. jan. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2. Nem mind1ik pszichiáter jó, főleg az államiak. Pszichológusok jobb pszichoterapeuták véleményem szerint, mert a pszichiáter sokszor azt hiszi, hogy majd a végén fel ír valami gyógyszert és kész. Nos a pszichológus nem írhat fel, neki máshogyan kell eredményt elérni a páciensnél.
2014. jan. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ez állami volt. Szegény maga is kezelésre szorult volna. Elég gáz volt. :/
2014. jan. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 homo ludensz ***** válasza:
Kérdezd meg hogy van e a jövőbeni együttes munkátokra valami terve elképzelése.Nem kell azt szégyellni. Ha fizetőshöz jársz az ameddig pénzed van addig elvárja hogy járjál. A TB.-s nem várja el és utánad sem fog szaladni mert bőven van utánpótlás. Egyre ügyelj! Az legyen az ambuláns lapon hogy nem vagy ön és közveszélyes.Mellesleg legalább 10X annyi kretén szaladgál az utcán mint amennyi kezelésre jár.Aki eljut a pszichiáterig az már jóval előbbre tart mert nem a drogot és az alkoholt választotta gyógyír gyanánt.
2014. jan. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a kliens helyrejött, azt mind a ketten érzik. Elfogy a terápia témája, nem lesz már miről beszélni. Egyszercsak - teljesen mindegy, hogy melyikük veti fel - elkezdik szóbahozni, hogy hamarosan eljön a búcsú ideje. Csökkentik a találkozások gyakoriságát, akár kijelölnek egy pár héttel távolabbi időpontot a lezárásra. Azt is elő kell készíteni, hogy ne hirtelen szakadjon rá a kliensre, hogy már nem beszélheti meg a dolgait a terapeutájával.
2020. jún. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!