Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha elmondom a pszichológusnak,...

Ha elmondom a pszichológusnak, hogy öngyilkosságon gondolkozom, mit csinál?

Figyelt kérdés
Ugye nem mondhatja el senkinek? Pszichiáterhez, kórházba nem megyek. Vagy akkor inkább ne mondjam el?
2014. jan. 25. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Orvosi titoktartási kötelezettsége nincs, de át fog irányítani egy pszichiáterhez.
2014. jan. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

A pszichológus sóhajt egy nagyot, majd gondterhelten feljebb tolja a szemüveget a homlokán. A ráncai most még mélyebbnek tűnnek, ahogy az asztali lámpa fényénél a betegnaplóba firkantja: "Suicid hajlam".

Majd mélyen, szinte szugerálva a kérdező szemébe néz.

-Mondja csak, magának tényleg hiányzik egy apai nyakleves? Itt megkaphatja...

A kérdező pedig már csak arra eszmél hogy a rendelő hideg márványkövezetén fekszik. Az arca bal fele szinte ég a fájdalomtól.

Ekkor tekintete az ajtón lévő táblácskára esik és a felismerés mint egy másik pofon hasít a tudatába mikor a következőt olvassa:

"Chuck Norris, pszichiáter és múltfeltáró"

2014. jan. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Bárzsing ***** válasza:
Nem fogja elmondani senkinek, de fel fog ajánlani alternatívákat. Nem tudom, sima pszichológusról vagy pszichoterapeutáról van szó, előbbi esetben lehet, hogy felajánja, hogy átirányít terapeutához. De kötelezni nem fog semmire.
2014. jan. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

....de vigyázz, gyógyszert ne szedj, ha pszichiáter felír!

Nézd meg ezt, ledöbbentő!!!


http://www.youtube.com/watch?v=0i3buI4kZWQ

2014. jan. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem, gyógyszert nem szednék. És ha azt mondom neki, hogy nem szeretnék pszichiáterhez menni, akkor maradhatok nála? Vagy ő nem foglalkozik velem tovább?


Köszönöm a válaszokat!

2014. jan. 25. 18:19
 6/10 anonim ***** válasza:

nem tudom, én sosem voltam pszichológusnál vagy pszichiáternél, de pszichoterápia talán segítene, csak kérlek ne engedd magad rábeszélni gyógyszerre. Habár nem tudom, hogy egy sztk-s pszichológus tudna-e segíteni neked időhiányában, ők futószalagon dolgoznak ...

Próbálj valami alternatív gyógymódot, mint pl. jóga, autogén tréning, stb. Az életben mindenkinek vannak nehéz napjai, hetei, ezeket kell megtanulni kezelni. Gyógyszerrel nem lehet, csak rontasz az állapotodon.

2014. jan. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát a gyógyszert akkor alkalmaznám, mikor úgy döntök kiszállok, de akkor jó sokat. Egyébként kezelés szempontjából nem szednék gyógyszert, semmi értelme szerintem.
2014. jan. 25. 18:52
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy jó pszichoterapeuta olyan eljárásokat alkalmaz (pl integratív terápiában KIP, regresszió, ego-state, Bradshow, stb.), amelytől megszűnnek a suicid gondolatok. Ha a pszichológusod nem tud ilyent, keressél másikat.
2014. jan. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg kérdezgetni fog, hogy miért akarsz öngyilkos lenni. Az én pszichológusom legalábbis ezt tette, bár még nem beszéltünk erről, mert a legutóbbi alkalommal mondtam el neki és már nem volt idő erről beszélni + nem is akartam. Egyébként nekem azonnal megadta a mobilszámát, hogy ha bármikor komolyan arra gondolnék, hogy megteszem, akkor hívjam fel. Persze én nyíltan közöltem vele, hogy soha nem fogom felhívni. Szóval én is kíváncsian várom a következő alkalmat, hogy mégis mit talált ki, de őszintén szólva rohadtul nem érdekel és nem is fogok erről beszélgetni vele. Egyébként minden mást megbeszélek vele, csak erről nem szeretnék. Jaj, és persze nem mondhatja el, ha már elmúltál 18. Plusz engem sem akar beutaltatni sehova, annyit mondott, hogy mi lenne ha megpróbálnék gyógyszert szedni az erő szorongásomra, de én hallani sem akarok róla. Akkor inkább tényleg a halál!
2014. jan. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokáig gyógyszer ellenes voltam, de eljött az a pont, amikor választhattam, hogy tűvel adják be vagy szájon veszem be.

Nekem erős szorongásra adtak (valószínűleg). 1 hétig szedtem.

Tudom, hogy a gyógyszer az nem megoldás, hanem egy mankó.

2015. aug. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!