Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szedjek antidepresszánst vagy...

Szedjek antidepresszánst vagy sem?

Figyelt kérdés

sosem voltam igazánéletvidám ember. mindig mindennek a rossz oldalát látom, folyton azon gondolkozom mi értelme élni.

magányos vagyok mert mindenkitől eltávolodtam. nem érzem jól magam a testemben, rengeteget fogytam, nem tudok aludni, az idegeskedéstől állandó fejfájásom, hányingerem van.

jártam régebben pszichológushoz, de nem volt valami tapasztalt, nem sokat segített. voltam pszichiáternél, az meg elküldött pszichológushoz. csak h nincs már több a környéken.

viszont... jártam neurológián is. ott kivizsgáltak, nincs szervi bajom. egyszerűen csak mindent a lelkemre veszek.

már nem sok kedvem van élni, soha nem voltam ilyen mélyponton.

neurológián kaptam különböző gyógyszereket (medazepam, teperin, frontin, rivotril... meg kitudja még)

az első 3 hétben ha elkezd ilyen gyógyszereket szedni az ember még inkább megakar halni. vagyis nálam így volt. ezért abbahagytam.

van aki azt tanácsolja h kezdjem el szedni, legyek túl az elején aztán majd segít. van aki pedig azt h ne szedjek gyógyszert ilyen fiatalon.

én az utóbbival értek egyet:/ nem szeretnék függővé válni. de ha nincs más megoldás?

20/L



2014. márc. 18. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztosan nem gyógyszereket szednék, és nem azon gondolkodnék, hogy mi értelme az életnek, hanem keresnék valamilyen értelmes célokat, soha nem a rossz dolgokon kell rágódni, hanem észrevenni a jót, a szépet, és annak örülni, amim van.
2014. márc. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

4,5 éve próbálok a jóval foglalkozni. de nem megy:/

vannak napok amikor jobb. pl: ha látok egy embert aki beteg (vagy mondjuk nincs lába, vak) akk mindig azt mondom h az én gondjaim ehhez képest milyen kicsik, rájövök h nem olyan rossz élni. de aztán újra rosszul leszek:s

2014. márc. 18. 16:34
 3/6 anonim válasza:
NE SZEDJ !!!!
2014. márc. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
ne szedj!engem bevittek az elmegyógyra emiatt és napi 3x kellett szednem és még az után is kb 1 hónapig...habár az vicces volt hogy egyetlen viszonylag ép elméjű embert bedobtak a gógyi mogyik közé 19/F
2014. márc. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ne.Elosszor is anno meg rosszabbul voltal tole, a masik meg ahogy latom neked leginkabb motivacios problemad van.A hozzaallasodat,a felfogasodat kell megvaltoztatnod.

Gondolkozz el rajta hogy regebben mi/mik voltak a motivaciod targyai es probalj meg megint ugy viszonyulni ahhoz a dolgokhoz.Ha ez mar nem hoz lazba ujjat kell talalni.A masik meg hogy legyel hajlando tenni magadert.

Kozhely de e a sultgalamb nem repul a szankba.:)

Biztos vannak dolgok amikben tehetseges vagy es vannak mikben kevesbe.Ahogy minden ember.Epits azokra amikben jo vagy.Hanyadikos vagy Gimibe jarsz?

2014. márc. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

tapasztalatból írom,ne szedj!!nekem most a pánikbetegségem miatt szednem kell de ha lehet már most leállnék vele mert nagyon elnyomja az agyamat.állandóan ásítozom tőle,fáradt vagyok,majdnem elalszok,igyál citromfű teát az sokkal jobb de ne szedj antidepresszánst-azt amúgy is csak orvos irhat fel..sztem kedz el mozogni,sportolni(boldogsághormont idéz elő)a youtube-on nézz ilyen videókat pl: éld jól az életet most.

én is ilyen vagyok,sosem tudtam az élet jó oldalát nézni.de addig ameddig van lehetőséged élni ebben a világban(még ha értelmetlennek tűnik is)használd ki a lehetőséget,sajnos sokan nem kaptak esélyt arra hogy meghosszabitsák az életüket(pl rákos betegek)neked még van lehetőséged megtalálni az élet értelmét,fiatal vagy,annyi minden vár még rád a jövőben,nem tudhatod mikor ér el a boldogság.de addig hozd ki a legjobbat magadból.táplálkozz egészségesen-egyél sok zöldséget,gyümölcsöt.ne igyál alkoholt,ne dohányozz,aludj sokat,sportolj,hallgasd kedvenc zenéidet,öltözz csinosan amiben jól érzed magad,menj el barátaiddal moziba-nézz jó filmeket de ha lehet vígjátékokat,ha van háziállatod foglalkozz vele,vidd el minden nap sétálni,stb.használd ki az élet "legapróbb" örömeit,sose a rosszra gondolj- http://www.youtube.com/watch?v=LWA0m8STa4g&list=UUvbcNM1SCSA.. meg ezt a videót.remélem lejátsza,van még egy másik videó is remélem ezt is lejátsza,ugyan az a csaj csinálta. http://www.youtube.com/watch?v=hO-HfPR0Py8&list=UUvbcNM1SCSA..

2014. ápr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!