Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mértékben "megbízható"...

Milyen mértékben "megbízható" mellékhatása az érzelmi elidegenedés és a szexuális vágy lecsökkenése az SSRI típusú antidepresszánsoknak, mint pl a Cipralex?

Figyelt kérdés
Az orvosom Cipralexet írt ki a szorongásos depressziómra. Nemrég estem túl egy szakításon, amely esetemben intenzív szerelmi bánattal jár. A szerelmes ember agyában a szerotonin szint alacsony, mint pl a kényszerbetegeknél. Így abban bízom, hogy a szerotonin helyreállásával a szerelmi bánat okozta fájdalom is csökken. Mit gondoltok, van valaki, aki átesett hasonlón? Köszi.

2014. márc. 19. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát az ex-nejemmel szerzett tapasztalatok alapján 100%, modjuk ő végiment 10év alatt az egész gyógyszerpalettán: Floxet, Cipralex, Zoloft, Tegratol, Liticarb, Xanax, Frontin, Rivotril - meg még biztos van amire nem emléxem - hogy melyik lökte 0-ra már nem tudnám biztosra mondani.
2014. márc. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
bár ilyen egyszerű lenne. csak bekapni egy bogyót és már minden rendben is van....
2014. márc. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Abban biztos lehetsz, hogy a szexuális vágy és az érzelmi egysíkúság tökéletesen menni fog, ha Cipralexet szedsz. Más SSRI-vel nagyon nem volt tapasztalatom, de ennél nem állt fel a műszer és abszolút nem éreztem semmit.


Viszont ha abbahagyod a szedését hamarosan újra előjönnek a negatív dolgok. Tartós javulást csak pszichológus segítségével lehet elérni!

2014. márc. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3:

A pszichológus végzettség, a pszichoterapeuta képzettség.

Ezért fontos, hogy pszichoterapeutát keressen.


Kérdező:

A pszichoterápiának kedvezőek a mellékhatásai, ráadásul meg is gyógyulhatsz tőle.

2014. márc. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Sajnos esetemben elég erős az érzelmi dependencia, de tényleg reménykedve vetettem bele magam a terápiába.
2014. márc. 19. 21:19
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Gyászmunkának" becézik a szakítás utáni fájdalom feldolgozását, akárcsak haláleset után.

Korrekt terapeuta tájékoztat, hogy kb. 2 év után múlik el.

Kétségbeesett, luxus megoldás terápiára járni. - Ugyan mi mást tud javasolni, mint:

társaságba járni, ismerkedni, szexelni.

Szerelmet egy új szerelem feledtet a leghatékonyabban.

2014. márc. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Valóban luxusmegoldásnak tűnhet a terápia, de a szorongásos depresszióm a szerelemérzet és a kapcsolat elveszítése okozta fájdalomtól függetlenül áll fenn, ezelőtt Frontint szedtem a bajomra, de pár hónapja sikeresen letettem (pont a szerelmi életem pozitív fejleményei miatt). Egyébként rágódom is a dolog etikai vetületén, de nem, sajna lehetek gyenge szánalmas gyáva alak, nem bírok sokadjára szembenézni a dologgal, ez a szerelmi kötődés nem biztos, hogy az egészséges kategóriába tartozik, sok éve húzódik és rányomja a bélyeget az életem minden vetületére, nem tudok egészséges életet folytatni. Egyébként, ha esetleg valakinek hasonló problémája volna, és tanakodik, utána szeretne olvasni, dr Helen Fisher évtizedeket foglalkozott a szerelmes aggyal, TED beszéde is volt a témában.


Illetve:

"Love and obsession share the same neuro-chemical properties. studies have shown that people with low serotonin levels in their brain, are more prone to fall in a love and normal healthy people who fall in love, show a decrease in their brain serotonin level.


It is possible to fall out of love by taking antidepressants of SSRI (Specific Serotonin Reptake Inhibitor) family that increase the serotonin neuro transmitter level in brain synaptic space. It is proven that many people lose the ability to love by getting such medication to the point that this becomes an unwanted side effect of such antidepressants that threatens the relationship of couples that were in love but suffered from some kind of depression or anxiety."


Forrás: [link]

2014. márc. 20. 00:51
 8/9 anonim ***** válasza:
ismerősöm párja kb másfél éve meghalt, utána teljesen össze volt zuhanva, pszichiátertől kapott gyógyszereket, de mindig éreztem rajt, hogy nincs túl rajta, most viszont hirtelen talált egy új partnert és mintha kicserélték volna, pörög, vidám, de előtte másfél évig padlón volt :/
2014. márc. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolso, ezt en sem dolgoznam fol egykonnyen :( Elhagyott szerelmeskent megnyugtat viszont az a dolog, hogy a szeretett ferfi jol van es meg ha massal is, de boldog, igy ez mar csupan onzetlenseg es elengedes kerdese.
2014. márc. 24. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!