Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Citromfu tea szorongasos...

Citromfu tea szorongasos betegeknek hasznal?

Figyelt kérdés
Par napja iszom a citromfu teat,es nyugodtabb vagyok,de meg a panikos tuneteim megvannak,sot mostmar olyan tompa vagyok egesz nap,lehet h a teatol? mar delben ragad le a szemem,es az alvasom is megvaltozott,mintha gyorsabban aludnek,es reggel szo szerint erzem h kipihentebb vagyok! Vajon mar igy kezd hatni? Ki az aki mar kiprobalta es hatott,kerlek irjatok le hogy milyen tuneteid voltak az elejen,mikor elkezdtetek! ;) en a panikrohamaimra,es a folyamatos halafelelmeimre,szorogsagomra,rossz kozerzetemre iszom,nah meg azert is mert reggel eddig alig tudtam felkelni,most meg kipattanok az agybol par napja! 20L

2014. márc. 24. 09:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nagyon jol csinálod..pontosan ez a hatása amit te is észlelsz magadon, hogy nyugisabb vagy meg oldja a stresszt..persze nem tudja megoldani a problémát, de segit rajta kicsit! anyum is issza meg mellé orbáncfü teát is iszik, meg cickafark teát, mondjuk az utpobbi nem stresszoldásban segit neki, de az is nagyon jo gyogytea! azért ennek örülök, hogy nem rögtön a nyugtatokhoz rohantál, hanem természetesen probáltad orvosolni a dolgot! hidd el jobbat tettél, mert ennek mellékhatása sincs..
2014. márc. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. Nekem tenziós, stressz eredetű fejfájásomra hatott nagyon kedvezően, már másfél hete nem akart elmúlni, a citromfüvezés kezdete után két-három nappal már szinte teljesen búcsút inthettem neki.
2014. márc. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Sowilo ***** válasza:
100%

Ha igazán jó hatást akarsz, akkor kiegészíted macskagyökérrel is. Bár így már lehet hogy nagyon tompa leszel tőle, és az íze is szar, próbáld ki. A cickafark elsősorban menstruációs fájdalmakra jó, de jól írja az előző, hasznos gyógynövény.


Megkérdezhetném, hogy átlagosan hány órát szoktál aludni? :)

2014. márc. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen használ. Nem tudtam szedni antidepresszánsokat és nagyon sokat segített a gyógyulásban. Generalizált szorongásom volt, napi 1 litert ittam meg belőle. A Cickafark tea is nagyon jó, mellé ihatod. Erős gyulladáscsökkentő hatású, és van egy enyhe nyugtató hatása ennek is.
2014. márc. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kedves elso,en 2evig voltam panibeteg,es nem szedtem gyogyszert,csak az elejen,es probaltam mindig nyugtatni magam,be is valt ez,de szeretnek hatasosabb eredmenyeket elerni,csak megdobbentett az h olyan tompa vagyok,a szemem is nehezen mozog,es meg eloszor azt hittem h mar kezdodik a panik,de nem panikoltam be,csak fura erzes volt :) de mostmar jo tudni,hogy ez pozitivan fura erzes ;) kezdem erezni a johatasokat,tobb helyen olvastam h 2het utan akik nagyon szorongtak addig,el mertek menni setalni,es nem kattogtak hujesegek a fejeben,es mar erzem h nekem sem jar annyit az agyam a rosszul leteken! remelem hatni fog! sok jot olvastam rolla! :)
2014. márc. 24. 21:25
 6/14 A kérdező kommentje:

2.szoval akkor meg a fejfajasra is jo,mondjuk az tok jo! hugomnak aki 13eves rendszeresen eloveszi 1 fejfajas,igaz sokat is tanul,es nem nagyon piheni ki magat :/

3.valaszolo,hat oszinten eddig 9orat aludtam 1 ejjel,de ugy h reggel felkeltem ,es hulla voltam,mint aki nem aludt 1 hete,alig birtam kinyitni a szemem,mondjuk en nem is kavezok mar 3eve,mert az is fokozza a szorongast,es most holnap lesz 1 hete h iszom a teat,es 3nap utan eszrevettem h reggel mikor csorog a telo egybol fel kelek,nem kell vissza aludnom,es nem vagyok almos,szo mi szo,delben elovesz egy almossag,de kb 30percet tart,aztan delutan is 1x,az kb 10percig tart,es este el tudok aludni olyan 11utan.

2014. márc. 24. 21:29
 7/14 A kérdező kommentje:
4.valaszado,sajnos cickafark teat nem ihatok,mivel PCOS vagyok,es megtobb cisztat csinal,sajnos tapasztalat....de a harsfa is eleg jo gyulldascsokkento,neha abbol iszok 1 cseszevel! Amugy koszonom szepen mindenkinek a valaszokat! Orulok h ennyi jo hirt kapok a tearol,szerintem ez lesz a kedvenc team! <3 Amugy meddig szabad inni? mikor kell szunetet tartani vele? es meddig koszi!
2014. márc. 24. 21:32
 8/14 A kérdező kommentje:
amugy ez a tompasag meddig tart? szabalyosan olyan nyugis vagyok,h meg a szemem is lassan mozog ;))
2014. márc. 24. 23:08
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok. Általában a fejfájásra nem tudom, mint írtam nekem stressz eredetű tenziós fejfájásra hatott, de mindenesetre érdemes kipróbálni, ártani nem fog. Ami viszont fejfájásra (meg fogfájásra vagy hasfájásra is) nekem nagyon bevált, az a borsmenta tea. Ha a hassal van gond, akkor csak natúr, ízesítetlenül szoktam.

Citromfűtől és sosem voltam tompa, úgyhogy ebben nem tudok segíteni, lehet ez nálad egy egyedibb reakció.

2014. márc. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
ertem 2. hat koszi szepen,lehet h nallam ez egyedi,de fugg is az idotol,most beallt ez az esos ido,nagyon valtakozoak a frontok,es sztem ez is kihat,nah de majd meglatjuk ;)
2014. márc. 25. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!